O, 28.03.2023.

VIDEO ⟩ Rīgas Centrālajā stacijā novēroti vilcienu sastāvi ar militāro tehniku

Aizsardzības ministrijas komentārs
TVNET Auto
Rīgas Centrālajā stacijā novēroti vilcienu sastāvi ar militāro tehniku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Portāls TVNET trešdienas, 15. marta, rītā īsti pirms plkst. 11 novēroja, ka cauri Rīgas Centrālajai dzelzceļa stacijai tika vesta militārā tehnika. TVNET sazinājās ar Aizsardzības ministriju, lai noskaidrotu sīkāku informāciju par šo novērojumu.

Kā portālam TVNET norādīja Aizsardzības ministrijā - militārā tehnika Centrālajai stacijai devusies cauri militāro mācību ietvaros, par kurām plašāk tiks ziņots piektdien. Tehnika tiek pārvietota uz Ādažu poligonu, kur šīs militārās mācības notiks.

Video: Militārā tehnika Rīgas Centrālajā stacijā

Jau ziņots, ka janvāra beigās un februāra sākumā Rīgā ieradās ASV kravas kuģis "ARC Defender", kas operācijas "Atlantic Resolve" rotācijas ietvaros piegādāja militāro tehniku un ekipējumu, tostarp pašgājējhaubices "M109".

Operācijas "Atlantic Resolve" rotācija parāda ASV sabiedroto spēju, sadarbojoties ar uzņemošo valsti, ātri izvietot ekipējumu un personālu Eiropā, lai spētu reaģēt uz jebkuru apdraudējumu.

Šāda operācija sniedz iespēju ASV un Latvijai pilnveidot sadarbību un procedūras kopēju uzdevumu izpildē.

Video: Militārā tehnika Rīgas Centrālajā stacijā gada sākumā

Jau ziņots, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir sākusi mācību operāciju "Atlantic Resolve".

Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu