Uz “de facto” lūgumu precizēt, vai ar “gudriniekiem” viņš domā Brandavu un uzņēmēju Māri Martinsonu un viņu sarunu pirtī, Ameriks norāda: “Es nezinu, es detaļās šobrīd neiešu, jo tas tad varētu skart kaut ko. Es kā tādu piemēru minēju.” “de facto” savulaik stāstīja, ka 2019. gadā KNAB sāktajā procesā par RMS uzvaru konkursā par mikroautobusu pārvadājumu nodrošināšanu galvaspilsētā tika pētītas Brandava un uzņēmēja Martinsona sarunas, tai skaitā arī slavenajā “Taureņu pirtī” Babītē.
Pats Brandavs, kurš nav komentējis arī savu iepriekšējo kriminālprocesu, arī šoreiz uz “de facto” zvaniem un īsziņām neatbildēja. Arī viņa advokāta Normunda Duļevska iesaistīšana nekādas atbildes nedeva.
Tikpat nesekmīga komunikācija bija arī ar bijušo “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu. Visticamāk, viņam KNAB inkriminē dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Bemhens “de facto” zvanus un īsziņas ignorēja. Savukārt advokāts Varis Klotiņš, kurš Bemhenu aizstāv “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļu iepirkumu lietā, “de facto” apgalvoja, ka ne par kādiem jauniem procesiem pret klientu neko nezinot.
Zinošāks izrādījās kādreizējais Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins. Vēl pirms jebkādu jautājumu saņemšanas Jakrins uz “de facto” zvanu atbildēja ar aicinājumu sazināties ar viņa advokātu, kā arī apstiprināja savu statusu kriminālprocesā.
Jakrina advokāts Rinalds Bušs “de facto” sava klienta attieksmi pret KNAB paustajām aizdomām raksturoja šādi: “Pirmkārt, tās aizdomas ir pilnīgi neskaidras mums šobrīd. Un tas, kas ir izvirzīts pret viņu, vairāk pēc tāda apraksta, romāna izskatās. Skaists stāsts. Bet nu nekādā gadījumā viņš nekādas aizdomas neuzskata par pamatotām. Pie tam vēl mēs mēģināsim saprast, kas ar to vispār ir domāts.”
Jakrinam inkriminētie panti viņa advokātam gan esot skaidri – tie esot saistīti ar amata noziegumiem, bet ne ar korupciju. Līdz ar to var secināt, ka Jakrinam KNAB pārmet dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
KNAB informē, ka nevienam no aizdomās turētajiem nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi. Izņemot Eiropas Parlamenta deputāta mandātus Ušakovam un Amerikam, citu amatu publiskajā sektorā nevienam no aizdomās turētajiem nav.