O, 30.05.2023.

Turcijai un Sīrijai zemestrīces seku likvidēšanai apsolīti septiņi miljardi eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Hakan Akgun

Valstis konferencē Briselē apsolījušas septiņus miljardus eiro palīdzībai Turcijai un Sīrijai zemestrīces seku likvidēšanai, kamēr Ankara postījumu apmēru novērtējusi desmit reizes lielāku.

Uzrunājot Eiropas Savienības (ES) organizētās konferences dalībniekus ar video zvana starpniecību, Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņoja, ka februārī notikušās postošās zemestrīces nodarītie postījumi Turcijā aplēsti uz 104 miljardiem dolāru (96 miljardiem eiro).

Erdogans sacīja, ka jebkurai valstij, neatkarīgi no ekonomiskā stāvokļa, ir neiespējami vienai pašai tikt galā ar šāda mēroga katastrofu.

ANO aplēsusi, ka Sīrijai atjaunošanas darbiem pēc zemestrīces nepieciešami 14,8 miljardi dolāru.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena paziņoja, ka no kopējās summas 950 miljoni eiro tiks novirzīti palīdzībai cilvēkiem Sīrijā.

Leiena sāka konferenci, apsolot miljardu eiro Turcijas atjaunošanai un 108 miljonus eiro humānajai palīdzībai Sīrijā.

7,8 magnitūdu stiprā zemestrīce nopostīja veselas pilsētas, nogalinot vairāk nekā 50 000 cilvēku Turcijā un Sīrijā. Miljoniem cilvēku palika bez mājām, un pagājušajā nedēļā zemestrīces skartajā reģionā izcēlās plūdi, vēl vairāk pasliktinot situāciju.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais