Kariņš izveidojis digitālās pārveides un pārvaldes modernizācijas tematisko komiteju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no kreisās) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās Maltas prezidenta svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā pie Rīgas pils.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no kreisās) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalās Maltas prezidenta svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā pie Rīgas pils. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šonedēļ parakstījis rīkojumu par digitālās pārveides un pārvaldes modernizācijas tematiskās komitejas izveidošanu, pavēstīja premjera birojā.

Saskaņā ar rīkojumu par digitālās pārveides un pārvaldes modernizācijas tematiskās komitejas vadītāju ir iecelts vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS), bet par komitejas locekļiem - finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA), izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS), labklājības ministre Evika Siliņa (JV), satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) un veselības ministre Līga Menģelsone.

Digitālās pārveides un pārvaldes modernizācijas tematiskās komitejas galvenie uzdevumi būs izvērtēt 2021.gadā valdībā apstiprināto "Digitālās transformācijas pamatnostādņu 2021. - 2027.gadam" ieviešanas gaitu un piedāvāt uzlabojumus, kā arī grozījumus normatīvos aktos, ja tādi ir nepieciešami, nodrošināt 2022.gada decembrī ar Eiropas Parlamenta un padomes lēmumu izveidotās politikas programmas "Digitālās desmitgades ceļš" 2030.gada mērķu un digitālo mērķrādītāju stratēģisko uzraudzību, kā arī nodrošināt valsts digitālās transformācijas investīciju stratēģiskās prioritātes, saskaņojot digitālās transformācijas, tostarp digitālo pakalpojumu un infrastruktūras attīstības, investīciju projektu portfeļu mērķus.

Tāpat uzdevumi būs nodrošināt vienotu un centralizētu pieeju normatīvo aktu virzībai saistībā ar digitālo transformāciju, kā arī izvērtēt normatīvos aktus, kas kavē digitālo transformāciju, un sagatavot priekšlikumus to precizēšanai.

Par digitālās pārveides un pārvaldes modernizācijas tematiskās komitejas darbības rezultātiem reizi pusgadā tiks informēts Ministru kabinets.

Par Ministru kabineta tematisko komiteju veidošanu valdība vienojās šā gada janvāra vidū. Pirmā Ministru kabineta tematiskā komiteja, ko ar rīkojumu izveidoja Ministru prezidents, bija Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas sistēmas tematiskā komiteja Kučinska vadībā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu