O, 30.05.2023.

Rietumu atbalsts noteiks Ukrainas iespējas šogad uzvarēt karā, tā eksperti

TVNET/LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls.
Ukrainas karogs. Ilustratīvs attēls. Foto: rospoint/Shutterstock

Rietumvalstu atbalsta apmērs noteiks, vai Ukraina šogad spēs uzvarēt Krieviju, kas pērn sāka atkārtotu iebrukumu kaimiņzemē, Viļņas Drošības forumā pauda vairāki eksperti.

"Lai tas notiktu, mums ir nepieciešama jūsu palīdzība. Mums joprojām nepieciešams vēl vairāk ieroču, lai atbrīvotu savu teritoriju," piektdien ziņu aģentūrai BNS teica bijušais Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs.

Ukraina gatavojas pretuzbrukumam Krievijas spēkiem pie Bahmutas valsts austrumos, kur notikušas ilgākās kaujas kopš Krievijas iebrukuma sākuma pērn 24. februārī.

Arestovičs atzina, ka nevar prognozēt, vai karš beigsies šogad, tomēr viņš pauda pārliecību, ka ukraiņi uzvarēs.

Savukārt bijušais ASV spēku komandieris Eiropā ģenerālis Bens Hodžess pauda pārliecību, ka Ukraina šogad var uzvarēt un tai ir jāuzvar, piebilstot, ka Lietuvas atbalsts Ukrainai ir salīdzinoši spēcīgs.

"Mums ir jāpalīdz Ukrainai uzvarēt, nevis izdzīvot, uzvarēt šogad, un tas ietver Krimas atbrīvošanu, kas ir izšķirīga vieta, visnozīmīgākā vieta," viņš sacīja.

Runājot par Krievijas radīto apdraudējumu Rietumvalstīm, Hodžess sacīja, ka, viņaprāt, NATO rīkojas pareizi.

Viņš arī uzteica sabiedroto Madrides samitā paustās saistības, izsakot cerību, ka tās tiks pastiprinātas Viļņas samitā.

"Domāju, ka redzēsiet turpmāku uzsvaru uz pretgaisa un raķešu aizsardzības uzlabošanu, kas ir lielākā ievainojamība. Domāju, ka turpmāks uzsvars būs uz aizsardzības rūpniecību," pauda eksperts.

Krievija spēs atjaunot savas spējas tikai tad, ja tai būs laiks to izdarīt, uzsvēra ASV ģenerālis, piebilstot, ka tādēļ Rietumvalstīm ir jānodrošina Ukrainas uzvara.

Savukārt NATO ģenerālsekretāra vietniece operāciju jautājumos Burdžu Sana uzsvēra, ka karā no riskiem nevar izvairīties, tomēr vislielākais risks esot pieļaut Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzvaru.

Viņasprāt, Ukrainas uzvara ir svarīga visam transatlantiskajam reģionam, tādēļ alianse turpinās palīdzēt Ukrainai, tieši neiesaistoties karā.

Piektdien Lietuvas parlamentā notiek 8.Viļņas Drošības forums, kur šogad galvenā uzmanība pievērsta kolektīvajai aizsardzībai un problēmām, kā arī veidiem, kā to stiprināt.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais