P, 25.09.2023.

"Bolt" ierobežos elektroskūteru pārvietošanās ātrumu nedēļas nogales naktīs

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Publicitātes foto

Lielākais Eiropas skrejriteņu operators "Bolt" nedēļas nogalēs 11 Latvijas pilsētās samazinās skrejriteņu ātrumu, ierobežojot to no ierastajiem 25 km/h līdz 20 km/h. Ātruma ierobežojumi pilsētās stāsies spēkā jau šajā nedēļas nogalē - 7. aprīlī.

Gerda Kivleniece, "Bolt" vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā, norāda, ka ātrums ir viens no galvenajiem drošas pārvietošanās elementiem, tāpēc lēmums par ātruma samazināšanu pieņemts, lai vērstu gan pašu skrejriteņu vadītāju uzmanību uz drošu pārvietošanos, kā arī nodrošinātu pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Vietās, kur jau ierasti noteikts limits 15 km/h, tas paliks spēkā arī turpmāk. Pārējās nedēļas dienās "Bolt" skrejriteņiem maksimālais atļautais ātrums ir 25 km/h.

"Ātruma ierobežojumi jau pagājušajā sezonā tika īstenoti arī Igaunijā, un  gūtā pieredze rāda, ka potenciālo traumu skaitu var samazināt līdz pat 20 %. Ātrums lielā mērā nosaka, vai notiks ceļu satiksmes negadījums un cik nopietnas būs tā sekas. Vēl viens faktors ir slikta redzamība naktī, tāpēc vienmēr atgādinām pārvietoties tikai pa apgaismotām ielām, lai skrejriteņa vadītājs laikus varētu pamanīt kādas bedres vai citas nepilnības ceļa segumā. Apzinoties, ka skrejriteņu popularitāte tikai pieaug, šī lēmuma mērķis ir mazināt to negadījumu skaitu, kas rodas, pārvietojoties ar skrejriteņiem neapdomīgi," komentē Kivleniece.

Ātruma ierobežojumi no plkst. 22.00 līdz 05.00 katru nedēļas nogali stāsies spēkā automātiski, un šis jaunums attieksies uz pilnīgi visiem pilsētu rajoniem ne tikai Rīgā, bet arī reģionālajās pilsētās, kurās pieejami "Bolt" skrejriteņi.

"Valsts policija atbalsta uzņēmuma "Bolt" ideju, jo šāda rīcība ir sociāli atbildīga. Piemēram, ja aplūko mūsu kaimiņvalsts Igaunijas piemēru, kur šāda sistēma jau ir ieviesta, tad tur ir novērojams, ka samazinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros ir cietuši elektroskrejriteņu vadītāji. Tādēļ ceram un ticam, ka arī Latvijā šāda sistēma uzlabos kopējo satiksmes drošību un samazinās cietušo elektroskrejriteņu vadītāju skaitu," uzsver Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Arturs Smilga.

"Bolt" arī atgādina, ka braukt alkohola vai citu reibinošo vielu ietekmē, kā arī divatā uz viena skrejriteņa ir aizliegts – šāda rīcība ir ārkārtīgi bīstama un ir pret "Bolt" skrejriteņu nomas lietošanas noteikumiem, kā arī aizliegts saskaņā ar Ministru kabineta Ceļu satiksmes noteikumiem. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar "Bolt" skrejriteņiem.

Arī šogad "Bolt" aktīvi veicina skrejriteņu pareizu novietošanas kultūru. "Mēs esam paplašinājuši zonas, kurās skrejriteņus nav atļauts novietot, piemēram, pie drošības saliņām un sarežģītākiem krustojumiem un šaurām ielām.

"Bolt" vērš uzmanību uz to, ka, novietojot skrejriteni, ir jāpārliecinās, vai tas netraucēs gājējiem, vai tas nav novietots uz taktilajām joslām, iepretim durvīm vai vārtiem, kā arī vai tas netraucēs citiem transportlīdzekļiem," saka Kivleniece. Arī jaunajā sezonā darbu Rīgā turpinās "Bolt patruļa", kuras mērķis ir pastiprināti sekot līdzi skrejriteņu tehniskajam stāvoklim un tam, lai vandaļu sagāztie skrejriteņi atkal tiktu novietoti pareizi. Iedzīvotāji par nepareizi novietotiem skrejriteņiem var ziņot “Bolt”, izmantojot tīmekļa vietni un mobilo lietotni.

Latvijā "Bolt" skrejriteņi sezonāli ir pieejami 11 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Siguldā un Ikšķilē. Šogad "Bolt" skrejriteņu sezona Latvijā sākās 20. martā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu