Sv, 24.09.2023.

Krāslavas novadā sākusies lēna ūdens līmeņa pazemināšanās Daugavā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Dabas parks "Daugavas loki"
Dabas parks "Daugavas loki" Foto: Ivars Soikāns/LETA

Sestdien Krāslavas novadā sākusies lēna ūdens līmeņa pazemināšanās Daugavā, tuvākajās dienās ūdens sāks atkāpties arī pie Daugavpils un lejpus tās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Piedrujā - uz Latvijas un Baltkrievijas robežas - ūdens līmenis piektdien sasniedza 11,5 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, sestdien tas pazeminājies par vienu centimetru, savukārt pie Krāslavas ūdens līmenis pazeminājies no 8,93 metriem piektdienas vakarā līdz 8,91 metram sestdienas pēcpusdienā.

Šā gada palu maksimālā atzīme Krāslavā un Piedrujā bija attiecīgi 54 un 65 centimetrus zemāka nekā iepriekšējos lielajos palos, kas bija pirms desmit gadiem - 2013.gada aprīlī.

Daugavā pie Daugavpils ūdens līmenis pēdējā diennaktī vēl paaugstinājies par diviem centimetriem, lejpus Daugavpils un pie Jēkabpils - par trim līdz sešiem centimetriem.

Baltkrievijā ūdens līmenis Daugavā pazeminās par vidēji 5-10 centimetriem diennaktī, tuvākajās dienās ūdens līmeņa kritums pamazām kļūs straujāks. Situācijas attīstība aprīļa vidū un otrajā pusē būs atkarīga no nokrišņu daudzuma.

Jau ziņots, ka teritorijās ap Daugavu posmā no Daugavpils līdz Līvāniem līdz otrdienai, 11.aprīlim, spēkā hidrologu izsludinātais oranžās pakāpes brīdinājums par augstu ūdens līmeni.

Daugavā lejpus Daugavpils vēl gaidāms divu līdz trīs centimetru ūdens līmeņa kāpums, kas Līksnas, Nīcgales, Sventes, Bebrenes un Pilskalnes pagastā var papildus applūdināt gan pašvaldības, gan valsts nozīmes ceļus, aģentūrai LETA pastāstīja Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais