Sv, 1.10.2023.

Tramps iesūdz tiesā savu bijušo advokātu

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

ASV eksprezidents Donalds Tramps trešdien iesūdzēja tiesā savu bijušo personīgo advokātu un palīgu Maiklu Koenu.

Lietā, kas ierosināta ASV apgabaltiesā Floridas štatā, Tramps pieprasa no Koena 500 miljonus ASV dolāru par konfidencialitātes pārkāpšanu advokāta un klienta attiecībās.

Koens bija starp lieciniekiem, kas sniedza liecības iepriekšējās izmeklēšanas zvērinātajiem Ņujorkā, kuri nolēma izvirzīt apsūdzības Trampam.

Trampam tika izvirzītas 34 apsūdzības uzņēmējdarbības dokumentu viltošanā saistībā ar "klusēšanas naudas" maksāšanu.

Slavenākās apsūdzības pret Trampu ir saistītas ar 130 000 ASV dolāru maksājumu pornoaktrisei Stormijai Danielsai, lai panāktu viņas klusēšanu par seksuālām attiecībām, kuras, kā viņa apgalvo, 2006.gadā bijušas starp viņu un Trampu. Tramps viņas apgalvojumus noliedz.

Koens, kurš tagad liecina pret Trampu, apgalvo, ka Tramps neilgi pirms 2016.gada prezidenta vēlēšanām esot licis veikt šo maksājumu Danielsai.

Tramps lietā pret Koenu apsūdz savu bijušo advokātu "nepatiesību izplatīšanā" par viņu, kuru dēļ viņš cietis "lielu kaitējumu reputācijai".

"Šāda nepārtraukta un eskalējoša nepiedienīga [Koena] uzvedība ir sasniegusi kreščendo un nav atstājusi [Trampam] citu alternatīvu kā vien pieprasīt juridisku kompensāciju," teikts lietā.

Tramps pieprasa zvērināto prāvu, kā arī kompensāciju un soda naudu vairāk nekā 500 miljonu dolāru apmērā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais