Pk, 22.09.2023.

Ukrainā parādījušās ASV kaujas mašīnas "Bradley"

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Twitter/@NOELreports

Ukrainā parādījušās pirmās ASV šī gada janvārī ziedotās "Bradley" kaujas mašīnas, vēsta ārzemju mediji.

Šādu informāciju apstiprinājis Pentagona pārstāvis Čārlijs Dīcs. Šī ir pirmā oficiālā reize, kad ASV apstiprina šo kaujas mašīnu ierašanos Ukrainā. Amatpersona neatklāja precīzu datumu, kad kaujas mašīnas ieradušās Ukrainā.

Atšķirībā no bruņumašīnām M113, kas iepriekš tika nodotas Ukrainai, "Bradley" ir labi bruņots, ar jaudīgu 25 milimetru lielgabalu un prettanku raķetēm TOW. ASV ir ne mazums kaujas mašīnu "Bradley", kaut arī daži modeļi ir vecāki un tos nepieciešams modernizēt, tāpēc rezerves daļas nav problēma.

Šīs kaujas mašīnas nosauktas par godu ASV ģenerālim Omaram Bredlijam.

Sākotnēji "Bradley" ražošana tika uzticēta uzņēmumam "FMC Ground Systems Division" Sanhosē pilsētā. Pēc tam daudznacionālais uzņēmums "BAE Systems" ieviesa jaunākas modifikācijas.

Kaujas mašīnas dizains liecina par vēlmi maksimāli apmierināt vairākas prasības vienlaikus - universālu bruņojumu un labu aizsardzību ar lielu mobilitāti, kā arī peldspēju un transportēšanu pa gaisu.

Kopumā "Bradley" ir ASV armijas galvenā kaujas mašīna. Lai gan kaujas dienestā pirmo reizi tā parādījās 1981. gadā, pēc 18 gadus ilgušas attīstības šī platforma vēl joprojām nav aizstājama.

M2 ir tradicionāls kājnieku kaujas mašīnas izkārtojums - motora transmisijas nodalījums atrodas priekšā, bet karavīri atrodas korpusa aizmugurē. "Bradley" apkalpi veido trīs cilvēki - komandieris, šāvējs un šoferis-mehāniķis. Tāpat kaujas mašīna var pārvadāt vēl septiņus papildu karavīrus.

Kaujas mašīnas tornis ir aprīkots ar ieroču kompleksu, kurā ietilpst automātiskais lielgabals, ložmetējs un prettanku raķešu palaidējs.

"Bradley" tehniskie parametri:

  • Garums - 6,45 metri;
  • Platums - 3,2 līdz 3,6 metri;
  • Augstums - 2,9 līdz 2,97 metri;
  • Jauda - 500 zirgspēki (368 kilovati);
  • Ātrums uz šosejas - 66 km/h;
  • Ātrums bezceļu apstākļos - 40 km/h;
  • Ātrums peldot - 7,2 km/h;
  • Degvielas ietilpība - 662 litri;
  • Maksimālais nobraukums ar pilnu bāku - aptuveni 483 kilometri.

Gadu gaitā "Bradley" ir piedzīvojis vairākas modifikācijas, kas rezultējies vairākos modeļos - M2A2 ODS, M2A3 un M2A4. Kā ziņo Ukrainas medijs "Armyinform" - kopumā dažādās modifikācijas saražoti teju 10 000 "Bradley" kaujas mašīnu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu