Sāk kursēt pēc Imanta Ziedoņa dzejas motīviem rotāts vilciens

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

No ceturtdienas, 20. aprīļa, pa Latviju sāk kursēt ar "taureņu uzbrukumu" vagonos un ziedošiem ķiršiem to logos izrotāts AS "Pasažieru vilciens" elektrovilciena sastāvs, kas tapis projektā "Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni", atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu, informēja Tukuma novada pašvaldībā.

Projektu īsteno Tukuma novada pašvaldība sadarbībā ar partneriem - Jūrmalas pašvaldības Kultūras nodaļu, Engures Saieta namu, Lapmežciema Kultūras namu un Lapmežciema muzeju.

Ar īpašo dizainu rotātais vilciens kursēs visās Latvijas elektrovilcienu dzelzceļa līnijās, aicinot atklāt Ziedoni dabā, koncertos, pasākumos un kultūrtūrisma maršrutā.

Godinot Ziedoni viņa 90. dzimšanas dienā, visā Latvijā un arī Tukuma pusē tiek organizēti dažādi pasākumi, izstādes, akcijas un citas kultūras norises, informāciju par kurām varēs iegūt vilcienā izvietotajās afišās.

Foto: Publicitātes foto

Sanākot kopā Jūrmalas, Tukuma, Lapmežciema, Ragaciema un Engures kultūras jomas darbiniekiem, izveidots kultūrtūrisma maršruts "Noķer Ziedoni". Maršrutam izveidots arī audio gids, ar kura palīdzību būs iespējams doties interaktīvā ceļojumā pa dzejnieka bērnības un jaunības takām ar aicinājumu iepazīt dzejnieka dzīves gājumu, personību un daiļradi.

Maršruts tiks atklāts 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, kas ir nākamā diena pēc dzejnieka dzimšanas dienas.

Periodā no 1. maija līdz pat Dzejas dienām septembrī dzejnieka daiļrades mīļotāji varēs apmeklēt virkni pasākumu, tai skaitā arī vilcienā. Ziedoņa pasākumu cikls iesāksies ar trīs dienu koncertu sēriju "Es būšu tur" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā, ko 1. maijā, 2. maijā un 3. maijā organizē Imanta Ziedoņa fonds "Viegli". Savukārt 3. maijā no plkst. 15 līdz 16 vilcienu maršrutā Tukums-Rīga norisināsies zibakcija #Ziedonim90 ar literāta darbu lasīšanu, ko organizē Rakstniecības un mūzikas muzejs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.

4. maijā notiks tūrisma maršruta "Noķer Ziedoni" atklāšana ar velobraucienu Jūrmalā no Slokas caur Kauguriem uz Ķemeriem, Imanta Ziedoņa bērnības zemē - Lapmežciema pusē - visu dienu norisināsies dzejnieka 90 gadu jubilejas pasākums "Uzziedi Lapmežciemā", bet Tukumā izskanēs dejas, dzejas un mūzikas iestudējums "Par Tevi".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais