C, 28.09.2023.

Gazas joslā Izraēlas triecienos nogalināto vidū ir Krievijas pilsoņi

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Gazas joslā Izraēlas gaisa triecienos otrdien nogalināto cilvēku vidū ir Krievijas pilsoņi, pavēstīja Krievijas misija Rietumkrastā.

Nogalināto vidū ir zobārsts Džamals Hasvans, viņa sieva un dēls, tviterī pavēstīja misija.

Izraēla naktī veica vairākus gaisa triecienus Gazas joslā, nogalinot 13 cilvēkus, arī četras sievietes un četrus bērnus, pavēstīja palestīniešu avoti.

Izraēla apgalvo, ka triecienu mērķis bija palestīniešu kaujinieku organizācijas "Islāma džihāds" vadības trīs cilvēki.

Kā vēsta palestīniešu mediji, zobārsts līdz ar ģimeni dzīvojis kaimiņos namam, kurā tika nogalināts kaujinieks.

Izraēlas armijas pārstāvis sakariem ar presi Rihards Hehts, izsakoties par siešu un bērnu nāvi, norādīja, ka tiek izvērtēti ziņojumi.

ANO sūtnis Tors Veneslands nosodīja civilistu nogalināšanu, uzsverot, ka tā ir nepieņemama.

"Es mudinu visus iesaistītos izrādīt maksimālu savaldību un izvairīties no eskalācijas. Es turpinu pilnā mērā uzturēt kontaktus ar visām pusēm, lai izvairītos plašāka konflikta ar postošām sekām visiem," paziņojumā apliecināja diplomāts.

Izraēlas armija iepriekš skaidroja, ka uzbrukumu mērķi bija trīs "Islāma džihāda" līderi un grupējumam piederošās ieroču ražotnes.

Vietējie mediji ziņo, ka triecieni bija vērsti pret "Islāma džihāda" komandieru dzīvesvietām.

"Islāma džihāds" apstiprinājis, ka nogalināti trīs augsta ranga locekļi - grupējuma militārā spārna "Al Quds brigādes" padomes sekretārs Džihāds Gannams, šīs pašas padomes loceklis un militārā spārna komandieris Gazas ziemeļos Halils al Batini un viens no militāro operāciju vadītājiem okupētajā Rietumkrastā Tareks Ezedine.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists Gazā novērojis, kā pēc gaisa triecieniem aizdegas kādas ēkas augšējais stāvs un ātrās palīdzības mašīnas evakuē upurus.

Aculiecinieki vēsta par sprādzieniem dzīvokļu ēkas augšējā stāvā Gazas pilsētā un kādā namā Rafāhas pilsētā.

Paredzot, ka palestīnieši varētu atbildēt uz šiem triecieniem, apšaudot Izraēlu ar raķetēm, Izraēlas armija ieteikusi pilsoņiem, kas dzīvo līdz 40 kilometru attālumā no Gazas joslas robežas, uzturēties bumbu patvertņu tuvumā.

Pagājušajā nedēļā pēc tam, kad Izraēlas cietumā bija nomiris "Islāma džihāda" dalībnieks, kurš rīkoja bada streiku, palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas izšāva vairākas raķešu zalves uz Izraēlas dienvidiem, uz ko Izraēlas armija atbildēja ar gaisa triecieniem. Šīs apšaudes beidzās ar nestabilu pamieru, kuru palīdzēja panākt Ēģipte, Katara un ANO.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais