Sv, 11.06.2023.

"No Maskačkas līdz centram pat 50 minūtes!" Rīgā novērots pamatīgs "korķis"

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Automašīnu sastrēgums pie Gaisa tilta. Ilustratīvs attēls.
Automašīnu sastrēgums pie Gaisa tilta. Ilustratīvs attēls. Foto: Ingars Tenis/TVNET

Pamatīgs sastrēgums šorīt novērots Rīgā, Maskavas forštatē. TVNET aculiecinieks pauda, ka pareizākais lēmums uz centru ir doties kājām.

Lasītājs novērojis, ka pamatīgs sastrēgums izveidojies Maskavas forštatē vairākos posmos. Viens no lielākajiem sastrēgumiem novērots Maskavas ielā, kur ir krustojums ar Daugavpils ielu pie viesnīcas "Dodo Hotel". Mašīnu rindas novērotas līdz pat Īsajai ielai un turpinājušās tālāk pa Mazo Krasta ielu.

Tāpat ierasti pārpildīta bijusi arī Katoļu un Krāslavas iela, kur automašīnu kustība bijusi ļoti lēna. Lasītājs minēja, ka no Maskavas un Katoļu ielas krustojuma līdz "Origo" tirdzniecības centram ceļā ar automašīnu jāpavada vairāk nekā 30 minūtes, braucot pa citu ceļu - pat teju 50 minūtes.

Ierasti sastrēgums novērots arī uz Lāčplēša ielas.

Jau ziņots, ka dzelzceļa pārvada izbūves laikā no 23. maija plānoti satiksmes ierobežojumi Lāčplēša ielā, Rīgā, informēja "Rail Baltica" Rīgas Centrālā mezgla būvnieka "BeReRix" pārstāvji.

Kompānijā atzīmē, ka "BeReRix" sāk noslēdzošo "Rail Baltica" Lāčplēša ielas pārvada zonas būvniecības posmu - ielas braucamās daļas pārbūvi austrumu pusē.

Būvniecības darbu laikā no šodienas uz piecām nedēļām tiks ieviesti gājēju plūsmas un transportlīdzekļu satiksmes ierobežojumi - līdz jūnija beigām satiksme tiks organizēta Lāčplēša ielas pārvada rietumu pusē pa vienai joslai katrā virzienā, kā arī tiks slēgts Kalupes ielas savienojums ar Lāčplēša ielu.

Lai pabeigtu Lāčplēša ielas rekonstrukciju drošā veidā un iela nebūtu pilnībā jāslēdz, būvniecības darbu laikā satiksme tiks organizēta pārvada rietumu pusē.

Ielas pārbūvi "BeReRix" sāka pagājušā gada rudenī, austrumu puses rekonstrukciju - noslēdzošos ielas darbus - ieplānojot periodā, kad ir mazāk intensīva satiksme, tas ir, līdz ar skolēnu brīvlaika sākumu. Šajā laikā plānots pabeigt arī rietumu pusē esošās ietves un veloceļa izbūvi.

"Rail Baltica" Lāčplēša ielas pārvada zonas labiekārtošana notiks 2024.gadā.

Būvniecības laikā transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgts arī Kalupes ielas savienojums ar Lāčplēša ielu, autotransportam izmantojot Krāslavas un Spīdolas ielu. Savukārt gājējiem Lāčplēša ielu būs iespējams šķērsot pa jaunu gājēju pāreju pie Kalupes ielas, kas ir daļa no "Rail Baltica" projektā paredzētajiem risinājumiem un būs pieejama iedzīvotājiem arī turpmāk.

Plānots, ka būvniecības darbi šajā zonā tiks pilnībā pabeigti līdz 2023.gada jūlijam, kad Lāčplēša ielā tiks atjaunota pilnvērtīga četru joslu satiksme.

"Rail Baltica" trases izbūves rezultātā Lāčplēša ielas teritorijā tiks izveidotas divas pilnvērtīgas auto joslas katrā virzienā, velosipēdistiem kļūs pieejams divvirzienu veloceļš. Savukārt gājēju plūsma tiks organizēta drošā, maģistrālai ielai atbilstošā veidā, tostarp izveidojot drošu ar luksoforu regulētu gājēju pāreju pie Kalupes ielas. No Lāčplēša ielas līdz pat Rīgas Centrālajai stacijai cilvēkus ar redzes traucējumiem vadīs taktilā josla.

"BeReRix" aicina autotransporta vadītājus un iedzīvotājus sekot līdzi pilsētvidē izvietotajām norādēm un savlaicīgi izplānot pārvietošanās maršrutus, lai nokļūtu izvēlētajā galamērķī. Ja darbi Lāčplēša ielā tiks pabeigti ātrāk un to varēs atvērt autotransporta satiksmei, pilnsabiedrība "BeReRix" sadarbībā ar iesaistītajām pusēm to atvērs, par to informējot sabiedrību.

Pilnsabiedrībā "BeReRix" apvienojušies Beļģijas būvniecības uzņēmums "Besix Group", Latvijas būvnieks "Rere būve" un Itālijas būvnieks "Rizzani de Eccher" ar mērķi īstenot projekta "Rail Baltica" nozīmīgu daļu - Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Sākotnēji bija paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, bet iesaistītās puses vairākkārt paudušas, ka tās ir būtiski pieaugušas. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Dzelzceļa līniju "Rail Baltica" plānots atklāt secīgi pa posmiem laikā no 2028.gada līdz 2030.gadam.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu