Uzziņa ⟩ Tiesas sēdes atceļam, dzīvības glābjam. Kurš strādās svētku brīvdienā?

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Pirmdiena, 29. maijs pasludināta kā oficiālā svētku brīvdiena, taču ne visi dodas atpūtā. Kā ir ar slimnīcām, pakalpojumu sniedzējiem, tiesas sēdēm? Par stāvvietu jāmaksā? Vai pie pases vai eID šodien varēs tikt? Visa uzziņa vienuviet! (Informācija tiek papildināta)

Atceltas visas tiesu sēdes

Svētku brīvdienas dēļ atceltas visas pirmdien paredzētās tiesas sēdes.

Par pārceltajām tiesas sēdēm ar lietas dalībniekiem tiesas sazināsies tuvākajās dienās.

Lielās slimnīcas strādā ierastajā režīmā, plānotās vizītes neatceļ

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS), Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca pirmdien strādās kā darbadienā un plānotās vizītes neatcels.

"Apzināmies, ka Bērnu slimnīcas pacienti, viņu vecāki, kā arī mūsu slimnīcas ārsti un pārējais slimnīcas personāls, ir rūpīgi plānojuši vizītes, paredzētās procedūras un pakalpojumus, tādēļ 29.maijā visas ieplānotās vizītes un citi ārstniecības pakalpojumi notiks, kā plānots," teikts BKUS paziņojumā.

"29.maijā slimnīcas darbs notiek plānotajā kārtībā - pacientu vizītes pie speciālistiem un uz izmeklējumiem netiek pārplānotas," vēsta Stradiņa slimnīca.

Arī Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca uzsver, ka pirmdien strādās kā darbadienā un plānotās vizītes netiks atceltas.

Veselības centru apvienība un plaša profila ķirurģiskā klīnika "AIWA Clinic" arī šodien iedzīvotājiem sniegs veselības aprūpes pakalpojumus ierastajā režīmā.

Tāpat Rīgas Dzemdību nams uzsver, ka ārstniecības pakalpojumus pirmdien sniegs ierastajā kārtībā.

Līdzīgi arī Valsts asinsdonoru centrs izplatījis paziņojumu, uzsverot, ka "asins pārliešanai brīvd

PMLP nestrādā

Pirmdien slēgtas visas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļas.

Izņēmums ir Rīgas 1. nodaļa, kas apkalpos tikai tos klientus, kuri veikuši iepriekšēju pierakstu.

Slēgti VID klientu apkalpošanas centri

Iedzīvotājus, kuriem bija pieraksts apkalpošanai klātienē 29.maijā, VID pieņems trešdien, 31. maijā. Ar šiem klientiem otrdien, 30.maijā, VID sazināsies individuāli.

VID Konsultatīvie tālruņi pirmdien nedarbojas, bet bez izmaiņām visus VID pakalpojumus var saņemt elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

VID Muitas kontroles punkti strādā bez izmaiņām diennakts režīmā. Vienīgais izņēmums ir Šķirotavas muitas kontroles punkts, kurā pirmdien klientus neapkalpos.

Rīgas bērnudārzi un skolas šodien nestrādās, bet centralizētie eksāmeni notiks

Centralizētie eksāmeni skolās norisināsies, kā plānots un centralizēto eksāmenu norisē iesaistītajiem darbiniekiem darbs tiks apmaksāts atbilstoši svētku dienas tarifam.

Rīgas skolās, kuras neorganizē eksāmenus, ir noteikta brīvdiena.

Pašvaldība ir arī sazinājusies ar Rīgas skolu un bērnudārzu ēdinātājiem, ēdināšanas pakalpojumi tiks atcelti. Šodienas laikā ēdinātāji platformā "Pusdienlaiks" atcels pakalpojuma nodrošināšanu.

Vilcieni un reģionālie autobusi kursēs pēc darbadienu kustības saraksta

Vilcieni un reģionālie autobusi pirmdien kursēs pēc darbadienu kustības saraksta, teikts AS "Pasažieru vilciens" publiskotajā paziņojumā.

Arī Autotransporta direkcijas pārstāvji norādīja, ka reģionālais sabiedriskais transports - autobusi un vilciens - brauks atbilstoši darbadienu kustību grafikiem.

Sabiedriskais transports pēc darbdienu grafika, bet "Rīgas satiksmes" autostāvvietas bez maksas

Rīgas sabiedriskais transports kursēs kā darbdienās, bet stāvvietas būs bez maksas, informē uzņēmums "Rīgas satiksme".

29. maijā sabiedriskais transports kursēs kā darba dienā un par braucienu jāmaksā kā ierasts.

Savukārt par autostāvvietu izmantošanu nav jāmaksā. Ja nauda par autostāvvietu tiks samaksāta, to būs iespējams atgūt.

CSDD apkalpos klientus

CSDD informē, ka pirmdien CSDD apkalpos klientus klientu apkalpošanas centros un tehniskās apskates stacijās visā Latvijā saskaņā ar ierasto darbalaiku pirmdienās.

Augstskolas pirmdien atcēlušas studiju procesu, daļa - arī eksāmenus

Šodien Latvijas augstskolās studiju process ieviestās svētku brīvdienas dēļ nenotiks.

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) nenotiks studiju process, tajā skaitā arī eksāmeni, liecina RSU administrācijas paziņojums. Par šodien paredzēto eksāmenu un citu pārbaudījumu pārcelšanu studentus informēs katedras vai fakultātes.

Arī Latvijas Universitātē (LU) studiju process šodien nenotiks. Ņemot vērā likuma grozījumos atrunāto, LU personālam (vispārējam un akadēmiskajam) šodien ir brīvdiena, izņemot to personālu, kam jānodrošina iepriekš plānoto eksāmenu un noslēguma darbu aizstāvēšanas norise šajā dienā.

LU Studiju process (lekcijas un semināri) nenotiek, LU ēkas, bibliotēkas un lasītavas strādās un būs pieejamas pēc ierastā darbadienu grafika. Ja 29.maijs tika noteikts kā noslēguma darbu iesniegšanas termiņš, tas tiek pārcelts uz nākamo darba dienu.

Savukārt Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar rektora rīkojumu uz citu laiku pārcelti visi šajā dienā paredzētie pasākumi, to skaitā studijas, ieplānotie eksāmeni, pārbaudes darbi un citas ar studijām saistītās aktivitātes.

Nedarbojas VSAA klientu apkalpošanas centri un konsultatīvais tālrunis

Šodien, svētku brīvdienā, visā Latvijā nestrādās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras klientu apkalpošanas (VSAA) centri.

VSAA informēja, ka valstī noteiktajā svētku brīvdienā nedarbojas arī konsultatīvais tālrunis.

Aģentūras pārstāvji rīt, 30. maijā, sazināsies ar klientiem, kuri bija pierakstījušies šodien klātienes apmeklējumam, un vienosies par citu pieņemšanas laiku.

Atgādinam, ka šodien, plkst. 13.00 pie Brīvības pieminekļa tiks godināti Latvijas izlases hokejisti, kuri Pasaules hokeja čempionātā izcīnīja vēsturisku bronzu.

Strādās atsevišķas pasta nodaļas tirdzniecības centros

VAS "Latvijas pasts" pirmdien nodrošinās sūtījumu daļēju piegādi un atvērtas būs atsevišķas pasta nodaļas tirdzniecības centros visā Latvijā atbilstoši to noteiktajam darbalaikam, informē kompānijā.

Strādājošo pasta nodaļu sarakstu iespējams aplūkot "Latvijas pasta" tīmekļvietnē.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais