S, 23.09.2023.

Video ⟩ Sadursmes Kosovā: NATO nosūta vēl 700 karavīru

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Latvijas karavīri Kosovā
Latvijas karavīri Kosovā Foto: Jānis Vingris

NATO izvietos miera uzturēšanas papildspēkus Kosovā, kur ziemeļos izcēlušās sadursmes starp Kosovas policiju un etniskajiem serbiem.

NATO uz Kosovu nosūtījusi vēl 700 karavīru un tur gatavībā vēl vienu bataljonu, gadījumā, ja nemieri pieņemtos spēkā, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Bataljonā parasti ir 300 līdz aptuveni 1000 karavīru.

"NATO papildspēku izvietošana Kosovā ir saprātīgs pasākums, lai nodrošinātu, ka KFOR ir vajadzīgās spējas, lai uzturētu drošību saskaņā ar mūsu ANO Drošības padomes mandātu," paziņoja Sabiedroto Apvienoto spēku Neapoles pavēlniecības komandieris admirālis Stjuarts B. Munšs.

NATO vadītie starptautiskie miera uzturēšanas spēki Kosovā KFOR ziņoja, ka pirmdien Kosovas ziemeļos sadursmēs ar serbu demonstrantiem tika ievainoti vairāk nekā 30 miera uzturēšanas spēku karavīri.

Kosovas ziemeļos pēdējās dienās izcēlušās sadursmes starp Kosovas policiju un serbu protestētājiem, un to laikā ievainoti vairāki desmiti serbu. Protestētāji pieprasa atcelt no mēru amatiem nesen ievēlētos etniskos albāņus.

Kosovas etnisko serbu minoritāte boikotēja aprīlī notikušās pašvaldību vēlēšanas, tāpēc kontrole vietējās padomēs nonāca albāņu rokās, kaut arī vēlētāju aktivitāte bija mazāka par 3,5%.

Kosovas premjerministrs Albins Kurti pagājušajā nedēļā iecēla mērus, ignorējot Eiropas Savienības (ES) un ASV aicinājumus to nedarīt un serbu pretestību.

Stoltenbergs nosodīja vardarbību Kosovā, uzsverot, ka šādi uzbrukumi ir nepieņemami un jāpārtrauc.

Viņš brīdināja, ka NATO karavīri veiks visas nepieciešamās darbības, lai saglabātu drošu vidi visiem pilsoņiem.

Stoltenbergs aicināja abas puses spert soļus deeskalācijas virzienā un izvairīties no bezatbildīgas uzvedības un atgriezties pie Eiropas Savienības (ES) organizētajām sarunām attiecību uzlabošanai.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais