Rinkēvičs jau nosūtījis iesniegumu par izstāšanos no "Jaunās Vienotības"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Ieva Ābele, Saeima

Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) 31. maija vakarā jau nosūtījis iesniegumu "Jaunajā vienotībā" ietilpstošās "Vienotības" valdei, lūdzot pārtraukt viņa darbību partijā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja Rinkēvičs.

Viņš prognozēja, ka partija šo iesniegumu izskatīs un atbilstošu lēmumu pieņems jau tuvāko dienu laikā.

Intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" Rinkēvičs pauda apņemšanos savā darbā censties būt politiski neitrāls un piebilda, ka sabiedrība pati varēs gūt tam apstiprinājumu, redzot viņa pieņemtos lēmumus. Politiķis piebilda, ka viņam ir gana plaša pieredze amatos un jomās, kurās jāsaglabā politiskā neitralitāte.

Jautāts, vai lolo cerības, ka izdosies kļūt ne tikai par formālu valsts, bet par "visas tautas prezidentu", Rinkēvičs atbildēja, ka vienmēr ir bijis ļoti uzmanīgs ar šādiem skaistiem saukļiem, jo labi apzinās, ka Latvijas sabiedrība ir ļoti dažāda un daudzveidīga, tajā nereti notiek asas diskusijas.

Tomēr viena no galvenajām Valsts prezidenta funkcijām ir censties "maksimāli vienot, nevis šķelt, maksimāli rast kopsaucēju, maksimāli motivēt," uzsvēra Rinkēvičs, piebilstot, ka, ja to izdosies izdarīt, tad arī sanāks pārstāvēt valsti tā, kā Satversmes autori to bija iecerējuši, proti, lai prezidents būtu arī "zināms simbols pretim sabiedrībai".

Rinkēviču trešdien Saeima ievēlēja par Valsts prezidentu. Amatā viņš stāsies 8.jūlijā. Līdz tam Rinkēvičs atturēšoties no aktīvām iekšpolitiskajām konsultācijām.

Intervijā LTV jaunievēlētais Valsts prezidents pauda viedokli, ka koalīcijai tagad vajadzētu apsēsties pie kopīga galda un izrunāties

Rinkēvičs uzskata, ka šis tāds kā "pašrefleksijas laiks gan pozīcijai, gan opozīcijai" par to, kas ir izdarīts kopš 14.Saeimas ievēlēšanas, jo neesot noslēpums, ka sabiedrība gaida daudz dinamiskāku darbu aktuālo problēmu risināšanā.

Vēl meklē padomniekus juridiskajos un ekonomiskajos jautājumos

Jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (JV) vēl meklēs padomniekus juridiskajos un ekonomiskajos jautājumos, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atklāja Rinkēvičs.

Savas komandas veidošanai viņš apņēmies pieiet ļoti atbildīgi, jo cer, ka ar visiem šiem profesionāļiem varēs nostrādāt kopā pilnu termiņu jeb visus četrus gadus.

Lai arī Rinkēvičam pašam ir gana plaša pieredze ārpolitikā, likums Valsts prezidentam paredz arī ārlietu padomnieku, un šim amatam viņš jau esot noskatījis un uzrunājis kādu diplomātu, kura vārdu gan pagaidām neatklāja.

Rinkēvičam esot padomā vēl "šādas tādas idejas", kuras līdz pilnvaru termiņa sākumam tikšot aprobētas kopīgi ar topošo Valsts prezidenta kancelejas vadītāju.

Kā ziņots, Rinkēvičs nolēmis Valsts prezidenta kancelejas vadītājas pienākumus uzticēt līdzšinējai Ārlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Gundai Reirei (JV), bet jaunā Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos būs Mārtiņš Drēģeris, kurš arī patlaban ir Rinkēviča padomnieks.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien par Valsts prezidentu ievēlēja pašreizējo ārlietu ministru Rinkēviču. Viņš amatā stāsies 8.jūlijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais