S, 23.09.2023.

Ašeradenu neoficiāli min kā potenciālo nākamās valdības vadītāju

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (no kreisās) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē, kurā konceptuāli skata valsts 2023. gada budžeta likumprojektu.
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (no kreisās) un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piedalās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē, kurā konceptuāli skata valsts 2023. gada budžeta likumprojektu. Foto: Paula Čurkste/LETA

Gadījumā, ja valdību veidojošajām partijām neizdosies vienoties par koalīcijas paplašināšanu, kā potenciālais jaunās valdības vadītājs neoficiāli tiek minēts pašreizējais finanšu ministrs un partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Finanšu ministra padomniece Kristīne Mennika pavēstīja, ka Ašeradens patlaban šādu informāciju nekomentēs.

Jau ziņots, ka piektdienas pēcpusdienā plānotas sarunas starp trim valdību veidojošajām partijām - "Jauno vienotību" (JV), "Apvienoto sarakstu" (AS) un Nacionālo apvienību (NA) - par turpmāko darbu pēc Valsts prezidenta ievēlēšanas.

Attiecības esošajā koalīcijā saļodzījušās, jo Saeima trešdien par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja JV virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, taču viņš tika ievēlēts tikai ar opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" balsīm un nesaņemot nekādu AS un NA atbalstu.

Prezidenta vēlēšanas radījušas gaidas, ka varētu vai nu paplašināties koalīcijas sastāvs vai mainīties valdība.

Ja koalīciju neizdosies paplašināt un valdību veidotu JV, ZZS un "Progresīvie", kā nākamais premjers neoficiāli tiek minēts Ašeradens, bet pašreizējais valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) kļūtu par ārlietu ministru. Finanšu ministra krēslu tādā gadījumā ieņemtu Jānis Reirs (JV). Tiek prognozēts, ka JV saglabās arī izglītības un zinātnes ministra un tieslietu ministra amatu, kā arī varētu pārņemt Iekšlietu ministrijas vadību.

ZZS pārziņā šādā gadījumā nonāktu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Ekonomikas, Zemkopības un Labklājības ministriju vadīšana, bet "Progresīvo" pārstāvji vadītu Aizsardzības, Satiksmes un Kultūras ministrijas.

Veselības ministra un klimata un enerģētikas ministra amati vēl būtu politikā tirgus sastāvdaļa.

Jau ziņots, ka esošo valdības partneru tikšanās paredzēta plkst.15.30 Ministru kabinetā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais