Pk, 22.09.2023.

Vagnerieši publicē video ar gūstekni - Krievijas armijas apakšpulkvedi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 11
Foto: Ekrānšāviņš no video

Krievijas militāro algotņu grupējuma "Vagner" vadītāja Jevgēnija Prigožina preses dienests publicējis video, kurā kā gūstekni pratina Krievijas bruņoto spēku apakšpulkvedi, kurš viņa pakļautībā esošajiem karavīriem licis apšaudīt "vāgneriešus", ziņo izdevums "The Insider".

"The Insider" un "Bellingcat" apstiprina, ka video redzamais vīrietis ir 1978.gadā dzimušais Romans Veņevitins, kurš dienē Krievijas Bruņotajos spēkos.

Vīrietis ar, iespējams, lauztu degunu kameras priekšā atzīst, ka licis 10 līdz 12 viņa pakļautībā esošajiem karavīriem atbruņot "Vagner" ātrās reaģēšanas grupu, kā arī apšaudījis "Ural" militāro transportlīdzekli, kurā atradušies algotņi.

Veņevitins video saka, ka esot to darījis alkohola reibumā un "personīgas nepatikas" vadīts.

Pirms tam Prigožina preses dienests ziņoja, ka Semigorjes ciema apvidū netālu no Bahmutas "Vagner" kaujinieki iekļuvuši apšaudē ar Krievijas bruņoto spēku karavīriem. Saskaņā ar preses dienesta sniegto informāciju incidents noticis 17.maijā. Kamēr vagnerieši mēģinājuši atmīnēt ceļu, tie tikuši apšaudīti no Krievijas armijas pozīcijām.

Prigožins 2.jūnijā paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku karavīri esot mīnējuši atkāpšanās ceļus no Bahmutas, kas jāizmanto "Vagner" kaujiniekiem. Prigožins apgalvo, ka mīnētas bijušas aptuveni desmit vietas.

Bahmutā un tās apkārtnē vairākus mēnešus turpinās sīvas cīņas starp Ukrainas spēkiem un Krievijas iebrucējiem, ko pārstāv gan Krievijas bruņotie spēki, gan "Vagner".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 11

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais