Foto ⟩ Hersonā no plūdiem glābjas cilvēki un dzīvnieki

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Vladyslav Musiienko/Reuters/Scanpix

Otrdien, 6.jūnijā, Krievija pārrāva tās kontrolē esošā Kahovkas HES aizsprostu, izraisot milzīgus plūdus. Tā ir humāna un ekoloģiska katastrofa.

Pasaules vadošo fotoaģentūru attēlos redzams, kā Ukrainas kontrolētajā Hersonas pilsētā notiek  glābšana. No applūdušajām ēkām glābties nākas gan bērniem, gan sirmgalvjiem, gan arī mājdzīvniekiem. 

Kopumā plūdu apdraudētajā teritorijā Ukrainas kontrolētajā Dņepras labajā krastā ir apmēram 16 000 iedzīvotāju.

Tikmēr par Dņepras kreiso krastu, kas atrodas Krievijas okupācijas armijas kontrolē, tiek ziņots, ka okupanti pametuši vietējos iedzīvotājus likteņa varā. Krievijas okupēto Hersonas apgabala Olešku un Hola Pristaņas pilsētu iedzīvotāji Krievijas opozīcijas medijam "Astra" pastāstījuši, ka evakuācija šajās pilsētās netiek organizēta un daudzu applūdušo māju iedzīvotāji patvērušies uz jumtiem, kur pavadījuši nakti.

Oleškos un Hola Pristaņā ar laivām ierodas brīvprātīgie no Dņepras labā krasta un aizved cilvēkus uz Ukrainas kontrolēto teritoriju.

Internetā izveidota īpaša tērzētava, kur kreisā krasta iedzīvotāji var lūgt palīdzību brīvprātīgajiem no labā krasta.

Kahovkas HES atradās Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta saspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu