Trešdien nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu centušies 14 cilvēki; diviem migrantiem šķērsošana nav liegta

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Valsts robežsardze ziņojusi, ka trešdien nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu centušies 14 cilvēki, no kuriem 12 atturēti, bet diviem humānu iemeslu dēļ šķērsošana nav tikusi liegta.

Šogad kopumā no nelikumīgas Latvijas–Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 3761 cilvēks, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 187 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Valdība 2021.gadā 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novadā, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10.augustam. Iepriekš vairākkārt ticis debatēts, ka ārkārtējās situācijas vietā pierobežā varētu noteikt kādu citu regulējuma veidu, taču nekādas izmaiņas nav sekojušas.

Iekšlietu ministrija norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz Eiropas Savienību (ES) un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu