Borels: Viss liecina, ka Kahovkas HES aizsprosta spridzināšanu sarīkojusi Krievija

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.
Eiropas Savienības (ES) ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels. Foto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels paudis, ka "viss norāda uz to, ka aiz Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) aizsprosta saspridzināšanas stāv Krievija".

"Aizsprosts netika sabombardēts. Tas tika iznīcināts ar spridzekļiem, kas izvietoti vietās, kur atradās turbīnas. Šī vieta ir Krievijas kontrolē," Spānijas televīzijas ēterā sacīja Borels.

"Es nebiju tur, lai varētu konstatēt, kas to izdarīja. Bet, šķiet, viss norāda, ka tas notika vietā, kas ir krievu kontrolē. Ir grūti noticēt, ka tas varēja būt kāds cits," viņš piebilda.

"Katrā gadījumā sekas Ukrainai ir šausmīgas, no humānā skatu punkta pārvietotajiem cilvēkiem un no vides skatu punkta, jo [aizsprosta] izpostīšana radīs ekoloģisku katastrofu," norādīja Borels.

Plūdos, kas izraisījās pēc aizsprosta uzspridzināšanas, vismaz pieci cilvēki gājuši bojā, 13 pazuduši, piektdien pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Kļimenko.

Zem plūdu ūdeņiem ir jau 600 kvadrātkilometru liela platība, ceturtdien apliecināja reģiona gubernators.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu