Kā atzīmē starptautiskie analītiķi un Krievijas opozīcijas mediji, piemēram, "Meduza", zīmīgi ir tas, ka Putins savā runā, runājot par dumpja organizatoriem, nevienā brīdī neminēja un vārdā nenosauca Jevgeņiju Prigožinu. Tajā pašā laikā viņš aicināja visus "Vagner" kaujiniekus vai nu slēgt līgumu ar Aizsardzības ministriju un pievienoties Krievijas regulārajai armijai, vai nu kopā ar Prigožinu doties uz Baltkrieviju.
Jāmin, ka pirms uzrunas tautai Putins runu teica militārpersonām, kurām pateicās par "izrādīto drosmi" un ar klusuma brīdi pieminēja sešus bojā gājušos pilotus, kurus notrieca kaujinieki. Putina
uzruna bija iestudēta kā teātra izrāde, kur galvenās lomas tēlotājs, kā deus ex machina, kāpjot lejup pa garajām Kremļa pils kāpnēm, nolaidās pie saviem padotajiem.
Pretēji propagandistu paustajam, cik vienota ir sabiedrība un kā tā konsolidējas ap Putinu, slavenais vēsturnieks un Krievijas speciālists Timotijs Snaiders apgalvo, ka dumpis ir pierādījis, ka Putins nebūt nav populārs. "Visas mūsu veiktās sabiedriskās domas aptaujas ir notikušas vidē, kurā viņa (Putina - red.) spēks tiek uzskatīts par vairāk vai mazāk neizbēgamu un kur atbildēt uz jautājumu nepareizā veidā šķiet riskanti. Bet, kad Putina vara tika atcelta un Rostovu pie Donas sagrāba "Vagner", neviens, šķiet, neiebilda. Reaģējot uz Prigožina dumpi, daži krievi bija eiforijā, bet lielākā daļa - vienkārši apātiski. Nebija redzams, ka kādā Krievijas pilsētā kāds spontāni izteiktu savu personīgo atbalstu Putinam, nemaz nerunājot par kādu, kas uzņemtos jebkāda veida personisku risku viņa režīma vārdā. Dažu eiforija man liek domāt, ka atsevišķi krievi ir gatavi citam valdošajam režīmam. Savukārt apātija liecina, ka lielākā daļa krievu šobrīd vienkārši uzskata par pašsaprotamu, ka viņus pārvaldīs gangsteris, kuram ir visvairāk ieroču, un viņi turpinās savu ikdienas dzīvi neatkarīgi no tā, kurš gangsteris tas ir," raksta Snaiders. Viņš, tāpat kā citi politologi, ir pārliecināts, ka šis dumpis nebūt nav pēdējais.