Tiesa attaisno autovadītāju krimināllietā par bijušā Rīgas mēra ģimenes locekļu sabraukšanu (5)

TVNET/LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien atstāja negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu, ar kuru tā attaisnojusi autovadītāju Leonīdu Baronu krimināllietā par bijušā Rīgas mēra Mārtiņa Staķa ģimenes locekļu sabraukšanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Barons apsūdzēts pēc Krimināllikuma 260.panta par satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Pilns nolēmums lietā būs sagatavots 29.augustā un to varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Atbilstoši judikatūras atziņām, lai iestātos kriminālatbildība pēc minētā Krimināllikuma panta, ir jākonstatē, ka iestājies cēloniskais sakars starp satiksmes noteikumu pārkāpumu un sekām, kā arī transporta līdzekļa vadītāja vaina ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanā un seku izraisīšanā.

Savukārt no Ceļu satiksmes noteikumiem izriet, ka likumdevējs ir noteicis gājēju un velosipēdistu tiesību aizsardzību par prioritāru attiecībā pret transportlīdzekļu vadītāju tiesībām.

Minētajā likumā noteikts, ka tiesa taisa attaisnojošu spriedumu, ja apsūdzētā izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

Traģiskais satiksmes negadījums notika 2018.gada decembra vakarā. Četri cilvēki, diennakts tumšajā laikā, bez atstarojošo elementiem uz apģērba, Meža prospektā Jūrmalā, šķērsoja intensīvas satiksmes brauktuvi tam neparedzētā vietā, kaut arī tuvumā bija regulējama gājēju pāreja.

Prokuratūra iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar apsūdzību apsūdzētais vadīja sev piederošo automašīnu un, neievērojot satiksmes noteikumus, pie pieturvietas "Dzintaru koncertzāle" notrieca četrus gājējus.

Divi cietušie vīrieši nomira, bet vēl diviem cietušajiem tika nodarīti attiecīgi smagi un vidēji smagi miesas bojājumi.

Bojāgājušie bija Staķa tēvs un vectēvs.

Aktuālais šodien
Svarīgākais