NOSKATIES ⟩ Potenciālā Saeimas priekšsēdētāja Kūtra izteikumi raisa diskusijas sociālajos tīklos

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 23
Foto: Edijs Pālens/LETA

"Ja man būtu jāattīsta ekonomika, es noteikti uz kādu apspriedi saaicinātu Latvijas miljonārus, vienalga, apsūdzēti vai notiesāti, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda politiķis Gunārs Kūtris.

Politiķis uzsvēra: ja viņa priekšstats par cilvēku ir normāls, tad fakts, ka cilvēks ir bijis apsūdzēts, notiesāts vai sēdējis cietumā, neko neietekmē, un nedrīkst cilvēkam radīt stigmu un izturēties slikti.

Kā novēroja portāls TVNET, politiķa izteikumi "Krustpunktā" raisījuši plašas diskusijas mikroblogošanas vietnē X (iepriekš "Twitter").

Sācies oligarhu atmazgāšanas process Lemberga valdībā, savu viedokli pauda 14. Saeimas deputāte Ieva Brante (AS).

Man intuitīvi šķiet, ka Latvijas Radio 1 dzīvajā izskanošā Aida Tomsona saruna ar Gunāru Kūtri kaut kādu iemeslu dēļ ieies vēsturē. Paldies visiem iesaistītajiem par katra pienesumu, norāda enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

Pēc intervijas kritisku vērtējumu par Kūtra kandidatūru izplatīja organizācija "Delna", pārmetot, ka neesot pieņemams, ka deputāts, kurš plāno kandidēt uz Saeimas priekšsēdētāja amatu, esot gatavs nacionālās ekonomiskās attīstības jautājumos "iesaistīt oligarhus, turklāt neatkarīgi no to sodāmības".

"Tas rada bažas par valsts ekonomisko un nacionālo drošību, Saeimas godprātību .. atklātu un vienlīdzīgu interešu pārstāvību, kas veicina sabiedrības uzticēšanos, tālāku sabiedrības šķelšanu un uzticības Saeimai graušanu," izteikušies "Delnas" pārstāvji.

TVNET jau vēstīja, ka kandidēt uz Saeimas priekšsēdētāja amatu kādreizējo Satversmes tiesas priekšsēdētāju un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi Gunāru Kūtri pierunājuši viņa kolēģi no ZZS, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda politiķis.

Viņš teica, ka valdības veidošanas sarunās partneri nolēma: lai būtu politiskais līdzsvars, Saeimas priekšsēdētāja amats piedāvājams ZZS.

Pēc Kūtra vārdiem, ZZS frakcija izsprieda, ka viņš ir labākā kandidatūra Saeimas priekšsēdētāja amatam, jo ir pieredze prezidijā un iestādes vadīšanas darbā. "Kad man to piedāvāja, mans viedoklis no sākuma bija, ka vēlos būt vienkārši deputāts ar normālu darba slodzi, jo apzinos, kā ir būt iestādes vadītājam. Nedaudz paspurojos, bet beigās kolēģi pierunāja," sacīja topošais Saeimas priekšsēdētājs.

ZZS politiķis teica, ka pēc lielām pārdomām piekrita piedāvājumam ieņemt valsts otrās augstākās amatpersonas amatu. Viņš norādīja: ja iet politikā, tad ir jābūt gatavam pildīt politiskus amatus.

"Man karjera bijusi pietiekami laba, lai es teiktu, ka man vajag vēl kādu amatu, bet es saprotu, ka Saeimas vadīšana ir normāls politisks darbs, un esmu gatavs to darīt. Es pieņemu šo amatu kā pildāmu pienākumu ne tikai pret savu partiju, bet arī kā pilsonis pret valsti," apgalvoja Kūtris.

Vaicāts, vai viņš būs labāks Saeimas priekšsēdētājs par līdzšinējo Edvardu Smiltēnu (AS), politiķis teica, ka "dzīve rādīs", bet paša pieredze liecinot, ka līdz šim ir ticis galā ar izaicinājumiem.

Jau ziņots, ka jaunās koalīcijas - "Jaunās vienotības" (JV), ZZS un "Progresīvo" - politiķi iesnieguši lēmumprojektu par Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna atsaukšanu no amata.

Dokumentu parakstījuši deputāti Jana Simanovska (P), Viktors Valainis (ZZS), Ainars Latkovskis (JV), Atis Labucis (JV), Antoņina Ņenaševa (P), Harijs Rokpelnis (ZZS), Kaspars Melnis (ZZS), Jānis Vucāns (ZZS), Edmunds Jurēvics (JV) un Edmunds Cepurītis (P).

Iepriekš izskanējis, ka Saeimas priekšsēdētāja amatu pēc Smiltēna varētu ieņemt Kūtris.

Kā ziņots, piektdien Saeimas vairākums apstiprināja Evikas Siliņas (JV) vadīto Ministru kabinetu, kurā pārstāvēta JV, ZZS un "Progresīvie".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 23

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais