Netanjahu apsūdzējis protestētājus par sadarbību ar valsts ienaidniekiem

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: AMIR COHEN/REUTERS

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu apsūdzējis protestētājus, kas cīnās pret valdības iecerēto tieslietu reformu, par sadarbību ar valsts ienaidniekiem.

Netanjahu paziņojis, ka pret Izraēlu protestē cilvēki, kas apvienojuši spēkus ar Palestīnas atbrīvošanas organizāciju (PAO), Irānu un citiem Izraēlas ienaidniekiem. Protestu organizatori un opozīcijas partijas asi nokritizējušas šos Netanjahu izteikumus.

Kā vēlāk skaidrojis Netanjahu preses sekretārs, premjerministrs ar to vēlējies pateikt, ka, viņam pārstāvot Izraēlu ANO samitā Ņujorkā, Izraēlas pilsoņi protestēs, atbalstot pretējus mērķus. Preses sekretārs piebildis, ka tā būtu pirmā reize, kad Izraēlas pilsoņi protestēs līdzās PAO un boikota, investīciju atsaukšanas un sankciju kustības (BDS) atbalstītājiem.

Svētdien pirms Netanjahu došanās uz ANO Ģenerālo asambleju Ņujorkā tūkstošiem izraēliešu atkal protestēja Telavivā un citās pilsētās, iestājoties pret valdības tieslietu reformu plāniem. Izraēlā šādi protesti notiek jau mēnešiem ilgi.

Ierosinātais Izraēlas tiesu sistēmas pārveides plāns, tai skaitā grozījumi, kas atņem Augstākajai tiesai iespēju vērsties pret valdības vai atsevišķu ministru lēmumiem, ir krasi sašķēlis Izraēlas sabiedrību. Kritiķi apgalvo, ka valdība cenšas konsolidēt varu, savukārt Netanjahu kabinets apgalvo, ka Izraēlas Augstākā tiesa ir pārāk ietekmīga un pārmērīgi iejaucas politiskajos jautājumos.

Vairāki simti demonstrantu svētdienas vakarā sapulcējās pie Ben Guriona starptautiskā lidostas, cenšoties aizkavēt Netanjahu došanos uz Ņujorku. Protesti plānoti arī laikā, kamēr Netanjahu uzturēsies vizītē ASV.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais