Krievija izsauc Francijas vēstnieku saistībā ar žurnālistu neielaišanu Makrona preses konferencē

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Catarina Belova/Shutterstock

Krievija pirmdien izsaukusi Francijas vēstnieku, apsūdzot Francijas amatpersonas par atteikšanos nodrošināt Krievijas žurnālistiem piekļuvi prezidenta Emanuela Makrona preses konferencei G20 samita laikā.

Maskava apgalvo, ka Francijas preses konferences organizatori Deli liedza Krievijas valsts mediju "RIA Novosti" un "Rossija segodņa" reportieriem iekļūt konferencē un mēģināja konfiscēt viņu tālruņus.

"Valsts iestādēm pieprasīja pārtraukt izdarīt spiedienu un diskriminēt nevēlamus plašsaziņas līdzekļus, pārtraukt birku piekāršanu un izturēties pret Krievijas plašsaziņas līdzekļiem tāpat, kā Krievijā izturas pret Francijas žurnālistiem," paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

Avots Francijas diplomātu aprindās aģentūrai AFP norādījis, ka Krievijas versija par notikušo ir nepatiesa. "Neviens, protams, nesalauza nevienu telefonu, un mums nācās noraidīt aptuveni trīsdesmit dažādu valstu žurnālistus, jo telpā trūka vietas," stāstījis avots.

Arī AFP reportieris preses konferencē novēroja, ka telpa bija pilna un ka daži žurnālisti tika atraidīti.

Krievija jau sen vaino Franciju par tās žurnālistu diskrimināciju, arī gadījumā, kad Elizejas pils atteicās piešķirt akreditāciju Maskavas propagandas kanālam RT.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizītes laikā Francijā 2017.gadā Makrons apsūdzēja Krievijas propagandas medijus RT un "Sputnik" par nepatiesas informācijas publicēšanu Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. Francijas prezidents norādīja ka tā dēvētie Krievijas mediji patiesībā ir totalitārā režīma ietekmes orgāni un maldinošas propagandas izplatītāji.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais