Ar likumu rosinās aizliegt sporta spēles ar Krievijas vai Baltkrievijas sportistu dalību (13)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
"Jaunās vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics
"Jaunās vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics Foto: Edijs Pālens/LETA

"Jaunās vienotības" (JV) deputāti rosina aizliegt Latvijā organizēt sporta spēles ar Krievijas vai Baltkrievijas nacionālo vai jauniešu izlašu dalību.

Kā informēja JV Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics, Sporta likumā rosināts noteikt, ka Latvijā ir aizliegts organizēt komandu sporta spēļu nacionālo vai jauniešu izlases sacensības, kurās piedalās Krievijas vai Baltkrievijas nacionālās izlases zem sava karoga vai neitrālā statusā.

Kā ierakstā tviterī skaidro Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV), grozījumi nepieciešami saistībā ar šīs nedēļas amorālo Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) lēmumu pielaist starptautiskajiem turnīriem Krievijas jauniešu izlases.

Daugavietis skaidro, ka grozījumi iesniegti, lai neļautu leģitimizēt kara noziegumus izmantojot sportu, lai neļautu agresorvalstu pieaugušo un jauniešu izlasēm spēlēt Latvijā.

Grozījumus iesnieguši JV deputāti Daugavietis, Ainars Latkovskis, Jurēvics, Agita Zariņa-Stūre un Gatis Liepiņš.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka Krievijas ārpolitikas doktrīnā viens no tās vērtību izplatīšanas virzieniem ir tā sauktās "maigās varas" izmantošana attiecību veidošanā ar ārvalstīm, un sports ir viens no tās izmantošanas veidiem.

Likuma grozījumu pamatmērķis ir atkārtoti uzsvērt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un saknē bloķēt jebkādus Krievijas centienus leģitimizēt savus kara noziegumus caur sportu.

Kā ziņots, UEFA devusi zaļo gaismu Krievijas U-17 vīriešu un sieviešu izlašu dalībai starptautiskos turnīros, teikts organizācijas paziņojumā.

Komentāri (13)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais