Sv, 3.12.2023.

Britu premjers sola paaugstināt vecumu, no kura atļauts smēķēt

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks Foto: FRANK AUGSTEIN/AP

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks trešdien solījis pakāpeniski paaugstināt vecumu, no kura atļauts smēķēt.

"Es ierosinu turpmāk katru gadu par vienu gadu paaugstināt smēķēšanas vecumu. Tas nozīmē, ka šobrīd 14 gadus veciem jauniešiem nekad netiks legāli pārdota cigarete, un viņi un viņu paaudze varēs augt bez cigarešu dūmiem," Konservatīvās partijas ikgadējā konferencē paziņoja Sunaks.

Viņa priekšlikumā paredzēts, ka personām, kas dzimušas 2009.gada 1.janvārī vai vēlāk, tabakas izstrādājumu pārdošana būs likumpārkāpums, un tādējādi smēķēšanas vecums katru gadu tiks palielināts par gadu, līdz tas attieksies uz visiem iedzīvotājiem, teikts Dauningstrītas paziņojumā.

"Tas potenciāli ļaus gandrīz pilnībā izskaust smēķēšanu jauniešu vidū jau 2040.gadā," norādīts paziņojumā, kurā šis solis nodēvēts par "vēsturisku".

Paziņojumā teikts, ka valdība arī plāno ieviest pasākumus, lai ierobežotu elektronisko cigarešu lietošanu jauniešu vidū. Tie varētu ietvert vienreizlietojamo elektronisko cigarešu pārdošanas ierobežošanu un šo cigarešu aromātu un iepakojuma regulēšanu, lai mazinātu to pievilcību bērnu acīs, piebilda Dauningstrīta.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais