Noskaties ⟩ Trīs miljonu eiro sods par braukšanu reibumā - drīzāk tikai "uz papīra". Kā vērtēt dzērājšoferiem paredzētos sodus? (2)

CopyLinkedIn Draugiem X
Autoavārija. Ilustratīvs foto
Autoavārija. Ilustratīvs foto Foto: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock

Ja auto vadītājs reibumā izraisījis traģisku avāriju, viņam var draudēt vairāk nekā trīs miljonu eiro naudassods. Saeimā skaidro: realitātē sodi būs mērāmi tūkstošos un astronomiskās summas noteikti nebūs ikdiena tiesu spriedumos, vēsta TV3 Ziņas.

Par traģiskas avārijas izraisīšanu reibumā vainīgajam piemērotu papildsodu, kā atskaites punktu izmantojot minimālās mēnešalgas. Pārrēķinot uz eiro, sods būs no 6200 eiro līdz pat 3,1 miljonam eiro. Nedaudz mazāki, bet arī iespaidīgi sodi būs par avārijas izraisīšanu ar cietušajiem, atteikšanos veikt apreibinošo vielu pārbaudi asinīs pēc policijas pieprasījuma.

Apakškomisijas vadītājs saka, milzīgie cipari “uz papīra” eksistē kā maksimālie griesti kopējā likumiskā rāmja dēļ – praksē tādus lietotu tikai par smagiem koruptīviem, saimnieciskiem noziegumiem. Dzērājšoferiem, visticamāk, būs jāmaksā pāris tūkstoši eiro ļaunākajā gadījumā.

To katrā individuālajā gadījumā noteiks tiesa.

Vairāk skaties sižetā!

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu