Pk, 8.12.2023.

NOSKATIES ⟩ Rinkēvičs tikšanās laikā ar Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu uzsvēris nepieciešamību nosodīt "Hamās"

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmūdu Abāsu
Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmūdu Abāsu Foto: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs pirmdien Rietumkrastā ticies ar Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmūdu Abāsu un uzsvēris nepieciešamību nosodīt organizācijas "Hamās" teroristus.

Rinkēvičs izteica līdzjūtību palestīniešu civiliedzīvotājiem, kuri ir pašreizējās situācijas upuri, tomēr vienlaikus atzīmēja nepieciešamību nosodīt "Hamās" īstenotos teroristiskos uzbrukumus, kā arī uzsvēra gūstekņu atbrīvošanas nozīmi, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Pārrunāti veidi, kā novērst tālāku vardarbības un humanitārās katastrofas izplešanos reģionā, kā arī sniegt atbalstu palestīniešiem humāno vajadzību segšanā. Latvijas prezidents atzīmējis Latvijas veikto iemaksu ANO Palestīnas bēgļu palīdzības un darba aģentūrai Tuvajos Austrumos (UNRWA) un Pasaules Pārtikas programmai (WFP), lai sniegtu atbalstu palestīniešu civiliedzīvotājiem.

Rinkēvičs arī paudis atbalstu turpmākiem centieniem, lai panāktu politisku divu valstu risinājumu un nodrošinātu ilgtspējīgu mieru.

Tāpat viņš norādīja, ka Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ir par ciešāka ES-Palestīnas politiskā dialoga veidošanu un atbalsta ES-Palestīnas pilna apjoma asociācijas līguma noslēgšanu.

Kā ziņots, Latvijas prezidents darba vizītē apmeklēs Izraēlu, kur jau tikās ar šīs valsts prezidentu Isāku Hercogu un "Hamās" teroristisko uzbrukumu laikā sagūstīto civiliedzīvotāju ģimenes locekļiem, kam apliecināja Latvijas solidaritāti.

Izraēlai ir tiesības uz pašaizsardzību, un Latvija atbalsta Izraēlas cīņu ar terorismu saskaņā ar humanitārajām un starptautiskajām tiesībām, norādījis Rinkēvičs.

Jau ziņots, ka 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais