Pk, 8.12.2023.

Ukrainā ražos jaunu dronu Backfire, kas ir noturīgs pret radio signāla slāpēšanas līdzekļiem (18)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Ukrainska Pravda

Ukrainas izstrādātāju drons “Backfire”, kas ir ļoti noturīgs pret ienaidnieka radioelektroniskajiem līdzekļiem, ir atzinīgi novērtēts Aizsardzības ministrijas komisijā un gaida rīkojumu par pieņemšanu ekspluatācijā, vēsta “Ukrainskaja Pravda”.

“Backfire” ir Ukrainas izstrādātāju radīts uzbrukuma drons, kas spēj ielidot līdz pat 35 kilometriem ienaidnieka teritorijā un uzbrukt Krievijas artilērijai, loģistikas centriem, ienaidnieka noliktavām un komandpunktiem.

Pateicoties drona GPS antenai, kas ir ļoti noturīga pret radio signāla traucējumiem, drons ir ļoti izturīgs pret ienaidnieka radioelektroniskās cīņas iekārtām. Turklāt drona pilnīgās autonomijas dēļ krievi nevar aprēķināt tā koordinātas un zemes komandas atrašanās vietu. Tas savukārt aizsargā operatorus.

Drons “Backfire” jau tiek izmantots frontē. Jo īpaši pēdējo divu mēnešu laikā militārie spēki ir veikuši vismaz 50 veiksmīgas misijas. Izstrādātāji sadarbojas ar Ukrainas armijas apvienoto vienību “Angry Birds”, kas palīdz uzlabot bezpilota lidaparātus.

Pēc rīkojuma par pielaidi ekspluatācijā valsts varēs oficiāli iegādāties šos bezpilota lidaparātus. Drona projektētāji jau gatavojas ierīces masveida ražošanai.

Komentāri (18)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais