Dānija rakstiski apņemas turpmākos 10 gadus sniegt Ukrainai militāro palīdzību

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: NIKOLAI LINARES

Dānija un Ukraina parakstījušas drošības vienošanos, kurā Dānija apņēmusies turpmākos desmit gadus sniegt militāro palīdzību Ukrainai.

Dānijas premjerministre Mete Frederiksena, paziņojot par vienošanās noslēgšanu, uzsvēra, ka Ukraina var būt droša par Dānijas atbalstu.

Dānijas Ārlietu ministrija norādīja, ka šādas drošības vienošanās ir G7 iniciatīvas rezultāts. Iniciatīvu pašlaik atbalsta 32 valstis un Eiropas Savienība (ES). Vācija, Francija un Apvienotā Karaliste ir to valstu vidū, kas jau noslēgušas šādus līgumus ar Ukrainu.

Vienlaikus Frederiksena paziņoja par 15.palīdzības paketi Ukrainai aptuveni 1,7 miljardu kronu (aptuveni 230 miljonu eiro) apmērā. Paketē iekļauts finansējums 15 000 artilērijas lādiņu iegādei, kurus sadarbībā ar Čehiju paredzēts dāvināt Ukrainai tuvākajos mēnešos.

Dānija ir vairākkārt sniegusi Ukrainai militāro atbalstu, kā arī apsolījusi F-16 iznīcinātājus. Lidmašīnu piegāde, kas sākotnēji bija plānota gada mijā, ir aizkavējusies, bet ceturtdien Dānijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Ukraina varētu sagaidīt pirmos F-16 jau šovasar. Tomēr tas būs atkarīgs no vairākiem faktoriem, tai skaitā Ukrainas pilotu apmācības.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais