No Baltijas jūras pie Limbažiem izcelti maluzvejnieku tīkli vairāk nekā 2 kilometru garumā (2)

TVNET/LETA
Foto: Valsts vides dienests

Limbažu novadā no Rīgas jūras līča īsā laika periodā izcelti maluzvejnieku tīkli vairāk nekā divu kilometru (km) garumā, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Ledus no Rīgas līča piekrastes ir atkāpies un notiek zivju migrēšana gar krastu, kas vienlaikus nozīmē, ka zivis ir vieglāk pieejamas maluzvejniekiem.

Pagājušajā nedēļā VVD inspektori, veicot piekrastes apsekošanu Saulkrastu un Limbažu novadā, laikus pamanīja un no ūdens izcēla septiņus nelikumīgi ievietotus zivju tīklus. Tā kā nelikumīgi ievietotos tīklus izdevies atrast, kā vizuālās pazīmes liecina, neilgi pēc to ievietošanas ūdenī, zivju tajos nebija daudz - atpakaļ ūdeņos atlaisti trīs taimiņi.

Savukārt šonedēļ, apsekojot piekrasti, izņemti nelikumīgi ievietoti zivju tīkli, kuru kopējais garums ir 2 km, par konstatēto sākts administratīvā pārkāpuma process.

VVD atgādina, ka no šodienas, 1.marta, ar zivju tīkliem aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs. Tāpat arī noteikts, ka no 1.marta līdz 30.aprīlim aizliegts iegūt līdakas.

Tāpat no šodienas aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

No šodienas līdz 30.aprīlim makšķerēšana aizliegta Daugavas upju baseina apgabalā, proti, Juglas kanālā, Juglas upē, Loču kanālā, Mazo Baltezeru un Lielo Baltezeru savienojošā ūdenstecē, Mīlgrāvī un Sarkandaugavā.

Gaujas upju baseina apgabalā, proti, Alūksnes ezeru un Pārmetņa ezeru savienojošā ūdenstecē, Alūksnes ezeru un Dzilnas ezeru savienojošā ūdenstecē, Auciema ezeru un Raiskuma ezeru savienojošā ūdenstecē, kā arī Ineša ezeru un Tauna ezeru savienojošā ūdenstecē.

Lielupes upju baseina apgabalā aizliegts makšķerēt Starpiņupē (Kaņiera kanālā) un Varkaļu kanālā.

Tāpat noteikts aizliegums makšķerēt Ventas upju baseina apgabala šādos kanālos un caurtecēs, proti, Mazo Nabas un Lielo Nabas ezeru savienojošā ūdenstecē, Nabas kanālā, Papes ezera kanālā un Tirdzniecības kanālā.

Maksimālais administratīvais sods par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem ir naudas sods 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumu - fiziskai personai 700 eiro, juridiskai - 4300 eiro. Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts būtisks kaitējums, pārkāpējam draud kriminālatbildība.

Zaudējuma atlīdzība par vienu lieguma laikā lomā paturētu līdaku ir 145 eiro.

Aktuālais šodien
Svarīgākais