Abu Meri aicina iedzīvotāju fiziskās aktivitātes noteikt par vienu no valsts prioritātēm (4)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Schutterstock.com

Fizisko aktivitāšu veicināšanai jābūt vienai no valsts prioritātēm, uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Viņš atzina, ka patlaban Latvijā esot vissliktākie rādītāji fizisko aktivitāšu veicināšanā iedzīvotāju vidū salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm. Valstī novērojama aptaukošanās bērnu vidū, pieaugoša saslimstība ar sirds un asinsvadu slimībā, onkoloģiskām slimībām, kā arī mazkustīgums.

Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka fizisko aktivitāšu veicināšana nav tikai vienas Veselības ministrijas atbildība. Tas ir starpnozaru jautājums, kas jārisina, sadarbojoties gan Valsts kancelejai, ministrijām un sporta nozarei. Viņa vērtējumā, tas nav jautājums tikai par to, kā atzīt izdevumus par sportiskām aktivitātēm par attaisnotajiem izdevumiem pēc līdzīgiem principiem, kā tas šobrīd ir noteikts attiecībā par izdevumiem veselības aprūpei un izglītībai.

"Patlaban Sabiedrības veselības pamatnostādnēs nav detalizēts plāns fizisko aktivitāšu veicināšanai. Mums ir jābūt plānam, mēs varētu noslēgt memorandu starp valsti un nevalstiskajām organizācijām, un uzrakstīt plānu šo aktivitāšu veicināšanai," sacīja ministrs.

Viņš informēja, ka mēneša vai pusotra laikā plānots izveidot darba grupu, kurā attiecīgi ar dažādu nozaru pārstāvjiem sāktu diskusijas par nepieciešamajiem soļiem fizisko aktivitāšu veicināšanai Latvijas iedzīvotāju vidū. Tāpat tiks diskutēts par iespējamu Sabiedrības veselības pamatnostāžu paplašināšanu, iekļaujot tajā arī priekšlikumu veicināt gan iedzīvotāju, gan darba devēju interesi par fiziski aktīvo dzīvesveidu.

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais