NOSKATIES ⟩ Kara noziegumu slavināšanā apsūdzētā Kreile uz tiesas sēdi ierodas jakā ar Krievijas karogu (14)

CopyLinkedIn Draugiem X
Jeļena Kreile
Jeļena Kreile Foto: Inese Liepina

Rīgas pilsētas tiesa šodien plkst. 15 turpināja skatīt krimināllietu pret prokremlisko aktīvisti Jeļenu Kreili, kura savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus. Uz tiesas sēdi Kreile ieradās jakā ar Krievijas karogu un uz žurnālistu jautājumiem atbildēja tikai krieviski, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

Kamēr turpinās tiesas sēdes, tikmēr Kreiles mājas logi joprojām dekorēti ar Krieviju un Padomju Savienību slavinošu simboliku, novēroja “Panorāma”. Tiesas sēdē liecības sniedza arī Kreiles kaimiņi.

Apsūdzētās advokāte ar žurnālistiem runāt atteicās, tomēr Kreile atbildēja uz dažiem jautājumiem, tiesa, tikai krievu valodā. Kreiles dzīvesbiedrs uz “Panorāmas” jautājumiem atbildēja latviski, skaidrojot, ka ir aizliegtā simbolika, bet Krievijas karogs pagaidām aizliegts nav.

TVNET jau ziņoja, ka Kreile apsūdzēta par to, ka publiski slavināja un attaisnoja Krievijas veiktos noziegumus pret mieru un kara noziegumus Ukrainā, kā arī PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara noziegumu izdarīšanu Latvijā.

Saskaņā ar apsūdzību sieviete no 2023. gada 7. marta līdz 2023. gada 15. jūnijam nolūkā publiski paust atbalstu Krievijai savas dzīvesvietas logos izvietoja paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Dievs sargā Latviju", paštaisītu Krievijas karogu bez uzraksta, kā arī paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Путин мой друг" (Putins mans draugs).

Tāpat sieviete izvietoja secīgi baltas, zilas un sarkanas krāsas līmlentes, attēlojot Krievijas karogu, sarkanu apliecību uz kuras redzams Krievijas ģerbonis un uzraksts "МВД России" (Krievijas Iekšlietu ministrija) un fotogrāfiju, kurā attēlotas četras sievietes un vienai no tām sarkana kleita ar PSRS simboliku - sirpi un āmuru, kā arī fonā novietots auduma gabals, kurā secīgas krāsas balta, zila un sarkana attēlo Krievijas karogu.

Apsūdzētā, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, publiski pauda atbalstu šīs agresorvalsts pārvaldei, kā arī ar savām darbībām slavināja un attaisnoja šīs agresorvalsts īstenotos noziegumus.

Apsūdzētā sieviete savu vainu viņai inkriminētajā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka pērn rudenī citā krimināllietā Rīgas pilsētas tiesa Kreilei par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Spriedums tika pārsūdzēts, un tas būs jāskata Rīgas apgabaltiesā.

Kreile daudzkārt konstatēta publiskās vietās un publiskos pasākumos, nēsājot pleca somu ar simbolu Z, kas Krievijas propagandas resursos tiek izmantots kā atbalsta simbols Krievijas sāktajai karadarbībai Ukrainā.

Tāpat persona pie Krievijas vēstniecības Rīgā pauda atbalstu agresorvalstij laikā, kad tur norisinājās pret Krievijas sākto karu Ukrainā vērsta protesta akcija. Persona regulāri veikusi arī citas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" iepriekš vēstīja, ka Kreile ir mājsaimniece, kura dzimusi un augusi Latvijā, bet latviski zinot pāris vārdu. Protestētāja viņā esot pamodusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad tikšanai veikalā vajadzēja vakcinācijas sertifikātu. Tad arī sākušās pirmās saķeršanās ar likumsargiem, kas kulminēja pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Sieviete žurnālistiem atkārtojusi, ka neiestājas ne par karu, ne par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet no viņas nav bijis iespējams saņemt atbildi, kas notiek Ukrainā. Tas nekādi neesot saistīts ar lietām, kas sāktas pret viņu. Vainu nevienā no lietām Kreile neatzīstot, bet vēršanās pret viņu notiekot, jo "ļaunie spēki vēršas pret labajiem, tie ir dēmoni".

Komentāri (14)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais