Pašvaldība pētīs rīdzinieku naktsdzīvi

TVNET/LETA
Foto: Shutterstock

Līdz 10.maijam Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departaments rīkos galvaspilsētas iedzīvotāju aptauju par viņu paradumiem un laika pavadīšanas iespējām vakaros un naktīs, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Pilsētas attīstības departaments veic priekšizpēti par vakara un nakts laika plānošanas un pārvaldības situāciju Rīgā, kas kalpos par pamatu turpmākai vakara un nakts laika tēmas attīstībai pilsētā.

Ar aptaujas palīdzību plānots noskaidrot Rīgā dzīvojošo un strādājošo sajūtas, paradumus, novērojumus vakara un nakts laikā, lai, tos plānojot, pašvaldība efektīvāk spētu noteikt lietotājiem svarīgāko.

Kā skaidro pašvaldībā, cilvēki arvien vairāk laika pavada darbā, savukārt atpūšas no plkst.18 līdz 6, līdz ar to arī rīdzinieku veselības un naktsmiera jautājumi šajās diennakts stundās kļuvuši īpaši aktuāli. Vienlaikus pieaugot cilvēku vajadzības pēc ikdienas pakalpojumiem ārpus tradicionālā darba laika un cilvēku skaita pieaugums ārtelpās vakaros un naktīs paaugstina drošības riskus.

Aptauja ir anonīma un atbildes tiks analizētas vispārīgā veidā. Aptaujas anketa pieejama portāla "georiga.lv" sadaļā "Iesaisties".

Aptaujā bez personu raksturojošās informācijas par vecumu, apkaimi, kurā aptaujas dalībnieks dzīvo un tamlīdzīgas informācijas tiek uzdoti jautājumi par atpūtas paradumiem, par nepieciešamajiem pakalpojumiem ārpus darba laika, piemēram, aptieku, sabiedriskā transporta, tirgus, fitnesa zāļu un citu pakalpojumu pieejamību.

Tāpat tiek jautāts par drošību apkaimē, par naktsmiera kvalitāti, par atpūtas un izklaides iespējām vakaros, par darbu naktīs un citi jautājumi.

Aktuālais šodien
Svarīgākais