Valainis soctīklos reaģē uz Latvijas repera Plauža aizturēšanu Krievijā (9)

TVNET
Papildināts 20:53, 23. aprīlis, 2024
Valainis soctīklos reaģē uz Latvijas repera Plauža aizturēšanu Krievijā.
Valainis soctīklos reaģē uz Latvijas repera Plauža aizturēšanu Krievijā. Foto: Mikroblogošanas vietne "X"/@ViktorsValainis

Krievijas varasiestādes pagājušajā nedēļā Tomskā īslaicīgi aizturējušas reperi no Rīgas Robertu Plaudi, kurš uzstājas ar skatuves vārdu Platina. Šobrīd jau zināms, ka Krievijas tiesa nolēmusi viņu izraidīt no valsts. Uz notikušo mikroblogošanas vietnē "X" (iepriekš - "Twitter") otrdien, 23. aprīlī, reaģējis ekonomikas ministrs Viktors Valainis, novēroja TVNET.

"Šis ir kārtējais pierādījums tam, ka braukt uz Krieviju nav droši," mikroblogošanas vietnē raksta Valainis, turot rokās plakātu ar uzrakstu "#freePlatina".

TVNET jau vēstīja, ka Plaudis tika aizturēts koncerta laikā Tomskas naktsklubā "Face", liecina sociālajos tīklos publicēti videoieraksti. Tajos redzams, ka specvienības darbinieki Platinas uzstāšanās laikā uziet uz skatuves un aizved viņu.

Tomskas policija informēja, ka Plaudim noformēti administratīvie protokoli par to, ka viņš pārkāpis noteikumus par ieceļošanu Krievijā, nelikumīgi strādājis, lai gan viņam bijusi tūrisma vīza, kā arī atteicies no medicīniskās apskates narkotiku reibuma noteikšanai.

Šobrīd ir zināms, ka Krievijas tiesa nolēmusi Plaudi izraidīt no valsts.

Reperis no Rīgas 12. aprīlī sāka turneju pa Krieviju. 19. aprīlī, kad viņu aizturēja, viņam apritēja 28 gadi. Plaudis uzstājas krievu valodā un savu karjeru veidojis Krievijā.

Ārlietu ministrija atkārtoti brīdina Latvijas valstspiederīgos neceļot uz Krieviju saistībā ar tur pastāvošajiem drošības riskiem. Konsulārās palīdzības sniegšana esošajos ģeopolitiskajos apstākļos ir ierobežota.

Aktuālais šodien
Svarīgākais