10 000 reižu spēcīgāks par morfīnu: 12 personu grupu apsūdz par nāvējoši bīstamu narkotiku apriti (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Prokuratūra nosūtījusi Latgales rajona tiesai krimināllietu, kurā 12 personu grupa apsūdzēta par par narkotisko un psihotropo vielu - karfentanila, buprenorfīna, metamfetamīna, klonazepāma, diazepāma un tramadola - neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un šo vielu neatļautu realizāciju, informē prokuratūra.

Tāpat personas apsūdzētas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 39 880 eiro apmērā.

Saskaņā ar pirmstiesas procesā iegūtajiem pierādījumiem un apsūdzībā norādīto viens no apsūdzētajiem, izciešot brīvības atņemšanas sodu ieslodzījuma vietā, būdams organizētās grupas vadītājs, izmantojot pieejamos mobilā telefona sakarus un interneta vidi, kā arī tiekoties klātienē, iesaistīja pārējās apsūdzētās personas, lai īstenotu savu noziedzīgo nodomu, kas vērsts uz narkotisko un psihotropo vielu neatļautu realizēšanu un tajā iegūto līdzekļu legalizēšanu.

Organizētās grupas pastāvēšanas laikā neatļauti tika realizēta viena no narkotiskajām vielām - karfentanils -, kas ir ļoti spēcīgs opioīdu pretsāpju līdzeklis, ko izmanto veterinārajā medicīnā lielu dzīvnieku, piemēram, ziloņu un degunradžu, anestēzijai. Tas ir 10 000 reižu spēcīgāks par morfīnu.

Tāpat apsūdzētās personas nolūkā slēpt noziedzīgi iegūtos naudas līdzekļus, kas tika iegūti, realizējot narkotiskās un psihotropās vielas, tos pārskaitīja uz citu fizisku personu kontiem, kā arī iegādājās automašīnas un nekustamo īpašumu.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais