Krievijas uzbrukums Harkivas virzienā apturēts, Ukrainas armija veic pretuzbrukumus

Foto: SERGEY KOZLOV/EPA

Ukrainas armija apturējusi Krievijas karaspēku Harkivas virzienā un veic pretuzbrukuma pasākumus, paziņojis Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes pārstāvis pulkvedis Ihors Prohorenko.

"Situācija ir sarežģīta. Aizsardzības spēki turpina aizsargāties mūsu valsts austrumos un dienvidos (..). Galvenās darbības notiek Harkivas apgabalā, Doneckas apgabalā. Kas attiecas uz Harkivas virzienu - ienaidnieks veic uzbrukuma operācijas ar mērķi izveidot buferzonu. Tagad ienaidnieks ir apturēts, situācija tiek kontrolēta, tiek veiktas pretuzbrukuma darbības," šodien Kijivā paziņoja Prohorenko.

Pēc viņa teiktā, okupanti veic ofensīvas darbības arī Harkivas apgabala austrumos, plānojot apiet Kupjanskas pilsētu no austrumu puses, taču bez panākumiem. Viņš arī norādīja, ka gandrīz visā frontes līnijas garumā turpinās asas kaujas. "Aizsardzības spēki nodara lielus zaudējumus iebrucējiem, aktīvi darbojas mūsu artilērija, bezpilota sistēmas, aviācija," viņš piebilda.

Komentējot situāciju Sumu un Čerņihivas apgabalos, Prohorenko sacīja, ka tā tiek kontrolēta.

Viņš norādīja, ka Krievija savā teritorijā pulcē karaspēku, katru dienu veic gaisa un artilērijas triecienus apdzīvotajām vietām pierobežā, izmanto bezpilota lidaparātus, cenšas iznīcināt kritisko infrastruktūru, uzbrūk ar raķetēm un droniem "Shahed".

"Aizsardzības spēki ir informēti par ienaidnieka plāniem un dara visu, lai tos sagrautu. Tiek veikti pasākumi, lai (..) pārtvertu iniciatīvu kaujas laukā," viņš sacīja.

Aktuālais šodien
Svarīgākais