Rezervistus turpmāk apmācīs divas reizes gadā, paaugstināts vecuma cenzs (3)

TVNET
Foto: Zane Bitere/LETA

Reaģējot uz sabiedrības milzīgo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā – vasarā un ziemā. Par pieciem gadiem ir palielināts arī vecuma cenzs – apgūt militārās pamatzināšanas un kļūt rezervistu varēs Latvijas pilsoņi no 18 līdz 60 gadiem.

Tikai līdz 1. jūnijam iespējams pieteikties vasaras rezervistu militārās pamatapmācības kursam, kas norisināsies trīs nedēļas no 27. jūlija līdz 17. augustam Alūksnē. Jau šobrīd ir saņemti aptuveni 500 pieteikumi – turpat trīs reizes vairāk nekā aizvadītā gada apmācībai.

Jau ziņots, ka rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam – Latvijas pilsonim bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību. Tie Latvijas pilsoņi, kuri ir sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dod karavīra zvērestu, saņem rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiek ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā.

Informācija par pieteikšanos rezervista pamatapmācības kursam pieejama vienotajā rekrutēšanas platformā “klustikaravirs.lv”. Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt darba dienās no pulksten 09.00 līdz 16.00 uz tālruni 67800270 vai rakstīt uz e-pastu rezervists@mil.lv.

Aktuālais šodien
Svarīgākais