Plāno apvienot Valsts izglītības satura centru, Valsts izglītības attīstības aģentūru un Latviešu valodas aģentūru (2)

TVNET/LETA
Foto: Paula Čurkste / LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā vienā iestādē apvienot Valsts izglītības satura centru (VISC), Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA) un Latviešu valodas aģentūru (LVA).

Kā aģentūru LETA informēja IZM, jaunā Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūra (VISIA) saglabās VIAA, VISC un LVA pamatfunkcijas, ieviešot papildu inovācijas. Ar VISIA izveidi IZM cer novērst pakalpojumu dublēšanos.

VISIA vienuviet tiks koncentrēts un uzlabots atbalsts bērnu un skolēnu mācīšanās, pedagogu un skolu vadības profesionālajai pilnveidei, profesionālās izglītības pārvaldības īstenošanai. Iestāžu apvienošana sniegšot iespēju veidot pieaugušo izglītības kompetences centru. Tāpat īpaša uzmanība būšot pievērsta tieši valsts valodas politikas stiprināšanai.

Aģentūra būšot "nozīmīgs ieguldījums" VISC noteikto funkciju īstenošanā - mācību satura izstrādē, skolēnu snieguma novērtēšanā, pedagogu profesionālā pilnveidē, iekļaujošas izglītības īstenošanā, tādējādi stiprinot izglītības kvalitāti.

Jaunā aģentūra koncentrēs cilvēkresursus, un tās darbībā izmantos "mūsdienīgu pārvaldību", tostarp mākslīgā intelekta risinājumus, klāstīja IZM.

Jaunās aģentūras izveidē IZM balstās uz Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas ieteikumiem par institucionālās kapacitātes stiprināšanu izglītības kvalitātes uzraudzībai un skolu pilnveides atbalstam, Finanšu ministrijas rekomendācijām, kā arī Valsts kontroles rekomendācijām par efektīvākas pieaugušo izglītības īstenošanu.

Konkursu uz jaunās aģentūras vadītāja amatu plānots izsludināt šī gada augustā. Lai īstenotu ieceri par jaunās aģentūras izveidi, tās izveide vēl ir jāapstiprina valdībai. Līdz konkursam izsludināšanai VISIA vadītājas pienākumus pildīs VISC vadītāja pienākumu izpildītāja Inita Juhņēviča.

Aktuālais šodien
Svarīgākais