Ikgadējā svētceļojumā uz Meku miruši vairāki simti musulmaņu (4)

TVNET/LETA
Foto: EPA/AFI

Ikgadējā musulmaņu svētceļojumā uz Meku, Saūda Arābijā, gājuši bojā vismaz 550 cilvēki, no kuriem vismaz 323 ir ēģiptieši, paziņojuši arābu diplomāti.

Lielākā daļa no bojāgājušajiem ēģiptiešiem miruši no pārkaršanas, izņemot vienu, kas tika sabradāts pūlī, paziņoja diplomāti. Miruši arī 60 Jordānijas pilsoņi.

Diplomāti paziņoja, ka kopumā vienā no lielākajiem Mekas morgiem atrodas aptuveni 550 bojāgājušie. Ziņu aģentūras AFP aplēses liecina, ka miruši 577 cilvēki.

Svētceļojums - hādžs - ir piektais un pēdējais no islāma pīlāriem. Visiem musulmaņiem vismaz reizi dzīvē ir jādodas svētceļojumā, ja tas ir fiziski un finansiāli iespējams. Hādža dalībnieki to uzskata par iespēju stiprināt savu ticību, atbrīvoties no veciem grēkiem un sākt jaunu dzīvi.

Taču, mainoties klimatam, veikt svētceļojumu kļūst arvien grūtāk. Maijā publiskots Saūda Arābijas pētījums liecina, ka gaisa temperatūra apgabalā, kur norisinās svētceļojums, katru desmitgadi pieaug par 0,4 grādiem pēc Celsija.

Pirmdien gaisa temperatūra Mekas Lielajā mošejā sasniedza 51,8 grādus pēc Celsija.

Saūda Arābijas varasiestādes ziņoja, ka no karstuma radīta stresa cietuši vairāk nekā 2000 svētceļnieku, taču kopš svētdienas nav atjauninājušas šo skaitli un nav sniegušas jaunāko informāciju par nāves gadījumiem.

Pagājušajā gadā tika ziņots par vismaz 240 mirušiem svētceļniekiem, no kuriem lielākā daļa bija indonēzieši.

Šogad hādžā devās aptuveni 1,8 miljoni cilvēku, no kuriem 1,6 miljoni bija ieradušies no ārvalstīm, liecina Saūda Arābijas sniegtā informācija.

Aktuālais šodien
Svarīgākais