NATO valstis ir sākušas nodot Ukrainai iznīcinātājus F-16, uzsver Blinkens (5)

Papildināts
TVNET/LETA
Papildināts 17:36, 10. jūlijs, 2024
Foto: Reuters/ScanPix

NATO sabiedrotie ir sākuši solīto iznīcinātāju F-16 nodošanu Ukrainai, lai stiprinātu aizsardzību pret Krieviju, trešdien paziņoja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Dānija un Nīderlande ir sākušas lidmašīnu nodošanu, bet Beļģija un Norvēģija ir apņēmušās nodrošināt vēl citas lidmašīnas, teikts Baltā nama paziņojumā.

"Šobrīd, kad mēs runājam, notiek iznīcinātāju F-16 nodošana no Dānijas, no Nīderlandes," Blinkens sacīja NATO 75. gadadienas samitā Vašingtonā.

"Šīs lidmašīnas šovasar lidos Ukrainas debesīs, lai nodrošinātu, ka Ukraina var turpināt efektīvi aizsargāties pret Krievijas agresiju," viņš teica.

Blinkens sacīja, ka lidmašīnu nodošanai vajadzētu būt signālam Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam.

"Tas koncentrē Vladimira Putina prātu uz faktu, ka viņš nepārvarēs Ukrainu, viņš nepārvarēs mūs, un, ja viņš turpinās, kaitējums, kas tiks nodarīts Krievijai un tās interesēm, tikai padziļināsies," teica Blinkens.

"Ātrākais veids, kā panākt mieru, ir ar spēcīgu Ukrainu," piebilda Blinkens.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nesen norādīja, ka Ukrainai nepieciešami 128 Rietumu iznīcinātāji, piemēram, F-16, lai Ukrainas spēki gaisā būtu līdzvērtīgi Krievijas.

Norvēģija līdz gada beigām nodos sešus iznīcinātājus

Norvēģija līdz 2024.gada beigām nodos Ukrainai sešus iznīcinātājus F-16, trešdien NATO samitā paziņojis Norvēģijas premjerministrs Jūnass Gārs Stēre.

Norvēģija 2021.gadā atteicās no F-16 iznīcinātājiem, pakāpeniski ieviešot jaunus iznīcinātājus F-35. Norvēģija pārdeva 32 iznīcinātājus F-16 Rumānijai, taču tai joprojām ir sava F-16 flote.

Video: Pie Krievijas vēstniecības notiek pikets pret uzbrukumu Ukrainas bērnu slimnīcai

Video: "Brīvību Ukrainai!" Pikets pie Krievijas vēstniecības  8. jūlijā

Video: Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska publicētais video no Krievijas raķešu trieciena bērnu slimnīcai

Aktuālais šodien
Svarīgākais