Mūžībā devies bijušais Saeimas priekšsēdētājs un deputāts Jānis Straume

TVNET/LETA
Jānis Straume
Jānis Straume Foto: Zane Bitere/LETA

Traģiski miris bijušais Saeimas priekšsēdētājs un vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Jānis Straume, trešdien, 10. jūlijā, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).

Ziņu aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka bijušo Saeimas priekšsēdētāju  trešdien no rīta Jūrmalā sabraucis vilciens. Jau ziņots, ka trešdienas rītā Jūrmalā, Lielupes ielā zem vilciena pakļuvis gājējs, aģentūru LETA šorīt informēja Valsts policijā. Cilvēks mira notikuma vietā. Valsts policija izmeklē negadījuma apstākļus.

Pēdējos gados Straume vairs aktīvi nedarbojās politikā. 

LETA arhīvs liecina, ka Straume dzimis 1962.gada 27.augustā Siguldā politiski represēto ģimenē. 1980.gadā beidzis Siguldas 1.vidusskolu, bet 1986.gadā Rīgas Medicīnas institūta Vispārējās ārstniecības fakultāti.

Straume strādājis par funkcionālās diagnostikas ārstu Rīgas 3.klīniskajā slimnīcā un par ārstu endoskopistu Diagnostikas centrā.

1993.gadā viņš bija ievēlēts par 5. Saeimas deputātu no "Tēvzemei un Brīvībai" (TB) saraksta. Pēcāk ievēlēts arī nākamajos parlamenta sasaukumos, kur ieņēmis dažādus amatus. Bijis TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs un apvienības TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieks.

1998.gada novembrī viņu ievēlēja par Saeimas priekšsēdētāju, un šo amatu viņš ieņēma līdz 2002. gadam.

2002.gadā viņš atkāpies no apvienības TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieka amata sakarā ar neapmierinošo partijas startu 8.Saeimas vēlēšanās. Vienlaikus tajā pašā gadā viņš ievēlēts par TB/LNNK priekšsēdētāju un šo posteni ieņēma vairākus gadus.

2006.gadā notikušajās 9.Saeimas vēlēšanās Straume netika ievēlēts parlamentā. Vēlāk Straume darbojās amatos valsts uzņēmumos un par Rīgas domes priekšsēdētāja Jāņa Birka padomnieku.

2011.gadā Straume izstājās no partijas TB/LNNK.

2014. gadā uz 12. Saeimas vēlēšanām Straume gan mēģināja atgriezties politikā, bet viņam tas neizdevās, jo saraksts saņēma tikai 1,2% balsu.

Aktuālais šodien
Svarīgākais