Skip to footer
Iesūti ziņu!

Video Jau darbojas frontē. Ukrainas Digitālo lietu ministrija atrāda pašmāju atbildi krievu “Lancet” droniem

Raksta foto

Kompānijas “DeViro” izstrādātā izlūkošanas bezpilota sistēma “Bulava” jau veic kaujas uzdevumus un ir pārāka par Krievijas bezpilota lidaparātu “Lancet”, savā sociālās saziņas vietnes Telegram kanālā ziņo Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihails Fjodorovs.

“Vēl pavisam nesen Ukrainas debesīs dominēja krievu “Lancet”. Šodien to nomaina aizsardzības inovāciju klastera “Brave1” dalībnieku risinājumi. “DeViro” izstrādātā triecienizlūkošanas sistēma “Bulava” jau veic kaujas uzdevumus un pēc galvenajiem rādītājiem pārspēj “Lancet”,” apgalvo Fjodorovs.

Pēc viņa teiktā, sistēma ne tikai iznīcina mērķus – tā to dara precīzi, ienaidnieka aizmugurē un visgrūtākajos apstākļos.

Galvenās sistēmas iespējas:

  • iznīcina augstas prioritātes mērķus – radioelektroniskās traucēšanas iekārtas (REB) un pretgaisa aizsardzības sistēmas (Buk-M, Tor) u.c.;
  • iznīcina gan stacionārus, gan mobilus mērķus;
  • nodrošina video apstiprinājumu par iznīcinātajiem mērķiem reālā laika režīmā;
  • sistēmai ir vairākas unikālas īpašības, kas drošības apsvērumu dēļ netiek izpaustas.

“Tehnoloģijas ir mūsu asimetriskā priekšrocība. Jo vairāk mums ir šādu risinājumu, jo mazāk iespēju ir pretiniekam,” piebilda Fjodorovs.

29. maijā kļuva zināms, ka Ukraina pirmo reizi izmantojusi ar mākslīgo intelektu vadāmu dronu bāzes gaisa kuģi, kas nodrošina divu FPV triecienlidmašīnu nogādāšanu līdz pat 300 kilometru attālumā. Šie droni spēj autonomi atrast un iznīcināt mērķus: sākot ar Krievijas lidmašīnām un beidzot ar pretgaisa aizsardzības līdzekļiem un kritisko infrastruktūru. Turklāt līdz pat 100 kilometru attālumā drons atgriežas atpakaļ, lai to varētu izmantot atkārtoti.

Turklāt tas viss notiek bez globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) izmantošanas. “SmartPilot sistēma izmanto vizuāli inerciālo navigāciju, orientējas vidē, izmantojot kameras, un LIDAR tikai uzlabo precizitāti. Mākslīgais intelekts patstāvīgi atpazīst un izvēlas mērķi,” sacīja Fjodorovs un piebilda, ka Ukraina turpina radīt izstrādājumus, kas maina spēles noteikumus tehnoloģiskajā karā.

“Vienas šādas misijas izmaksas ir 10 000 ASV dolāru. Salīdzinājumam – raķetes palaišana maksā 300 – 500 reižu dārgāk.”

Aprīlī digitālās pārveides ministrs Mihails Fjodorovs paziņoja, ka klastera “Brave1” dalībnieku radītais robots “Ardal” ir izglābis trīs ievainotos vīriešus, kuri mēnesi bija pavadījuši ienaidnieka ielenkumā.

Komentāri
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu