6 min
DOD PIECI! ir klāt! Jau piekto gadu nedēļu pirms Ziemassvētkiem notiks labdarības maratons DOD PIECI!. Maratona ietvaros trīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji sešas diennaktis pavada slēgtā stikla studijā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību kādai nozīmīgai tēmai un vienlaikus ar ziedojumu par dziesmu ēterā piedāvātu reālu problēmas risinājumu. Unikālā formāta un satura dēļ Pieci.lv klausītāji ik gadu gaida labdarības maratonu, lai kopā izdzīvotu notikumiem un emocijām bagāto nedēļu. Kā radies pats labdarības maratons, kas nu jau kļuvis par vienu no ievērojamākajiem labdarības pasākumiem Latvijā, un kas paveikts maratona iepriekšējos četros gados?
4 min
Slavenību vīri, tēvi un mīļotie, kuri saņēmuši uzslavas un atzīšanos mīlestībā Tēva diena visā pasaulē tiek svinēta, lai godinātu tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Atzīmēšanas datumi pasaulē gan atšķiras, bet tas nemazina prieku, mīlestības apliecinājumu un laba vēlējumu skaitu. Pagājušajā nedēļas nogalē šī īpašā diena tika svinēta ASV, un netrūka slavenību ziņu sociālajos tīklos, kas sveica savus mīļos tēvus un vīrus, ziņo harpersbazaar.com.
2 min
Ne tikai karaliene, bet arī vecmāmiņa: ko par Elizabeti domā mazbērni? Karaliene Elizabete II ir Lielbritānijas monarhs, bet, kad runa ir par viņas ģimeni, viņa ir sieva, māte, vecmāmiņa un vecvecmāmiņa. Elizabete ar princi Filipu salaulājās 1947. gada novembrī un kopīgi izaudzināja četrus bērnus – princesi Annu, princi Čārlzu, princi Endrjū un princi Edvardu. 92 gadu vecumā Elizabetei ir astoņi mazbērni un seši mazmazbērni, ziņo popsugar.co.uk. Bet vai zini vēl kādu no mazbērniem, izņemot Viljamu un Hariju?
5 min
No iepazīšanās līdz laulībām: Meganas un Harija mīlas stāsts soli pa solim «Man patīk diženi mīlas stāsti,» pagājušā gada oktobrī žurnālam «Vanity Fair» teica Megana Mārkla, un viņa tādu arī atrada. Amerikāņu aktrises un britu prinča pasakainā saderināšanās pārņēma pasauli ar savu romantiku. Karaliskajām kāzām sekoja līdzi vairāki desmiti miljonu visā pasaulē, ziņo goodhousekeeping.com. Bet vai zini, kāds ir viņu mīlas stāsts no iepazīšanās līdz laulāta pāra statusam?
3 min
8 noslēpumi par princesi Diānu, kurus uzzinājām tikai pēc viņas nāves Šķiet, princeses Diānas vārdu būs dzirdējis ikviens, arī atpazīs viņu attēlā vai TV ekrānā. Diemžēl no savas ģimenes un uzticīgajiem sekotājiem viņa atvadījās vairāk nekā pirms 20 gadiem. Šī lēdija bija apbūrusi visu pasauli, bet ne bez grūtībām. Lielu daļu faktu par princeses Diānas privāto dzīvi uzzinājām vien pēc viņas nāves – no pašas ierakstītajām audiokasetēm, kuras galu galā nonāca pie žurnālista. Viņš savukārt tajās dzirdēto iekļāva grāmatā par Diānu, ziņo aol.com.
1 min
Ansis Bogustovs: Ja ģimenē pārāk dominē sievišķā puse, rodas šķirtās ģimenes Jautājums par pienākumu sadalījumu ģimenēs ir bijis aktuāls vienmēr. Ir eksperti, kuri norāda, ka sievietes vieta ir mājās, bet vīrietim ir jābūt noteicējam ģimenē un jāpelna iztika. Taču tai pašā laikā ir ģimenes, kurās tētis ir izvēlējies audzināt bērnus, bet strādāt dodas mamma. Žurnālists Ansis Bogustovs ir pārliecināts, ka Latvijā vīrieši ir pārāk maz iesaistīti bērnu audzināšanā un mūsu valstī valda matriarhāts.
2 min
Slavenākā šībrīža līgava – Megana Mārkla. Kas ir viņas ģimene? Nepārprotami slavenākā šābrīža līgava ir bijusī aktrise Megana Mārkla. Uzmanību sev viņa pievērsusi nekā citādi, kā vien saderinoties ar vienu no pasaules iekārojamākajiem vecpuišiem – princi Hariju. Dzimusi un augusi Losandželosā, šobrīd pārcēlusies uz dzīvi pie sava līgavaiņa Anglijā, Megana savu privāto dzīvi ir centusies neafišēt, ziņo harpersbazaar.com. Tomēr, ieprecoties šādā ģimenē, daudz ko neizdosies noslēpt. Lūk, Meganas Mārklas tuvākie ģimenes locekļi!
Uz augšu
Back