Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: LU Botāniskajā dārzā krāšņi uzziedējušas fuksijas

  • Raksts
  • Foto
Foto: LU Botāniskais dārzs

Vasaras otrajā pusē Latvijas Universitātes Botāniskā dārza augu kolekciju košiem, elegantās formās izliektiem ziediem grezno fuksijas.

Fuksijas (Fuchsia) ir seni augi, kas var lepoties ar daudzveidību. Uzskata, ka pasaulē varētu būt ap 10 000 dažādu fuksiju šķirņu. Latvijas Universitātes Botāniskā dārza kolekcijā apskatāmi 27 dažādi fuksiju hibrīdi un šķirnes.

Savvaļā šie ziedaugi sastopami Vidusamerikā un Dienvidamerikā, lielākoties kalnu rajonos, kur nav karsts klimats. Dabā ir aptuveni 100 fuksiju sugu. Savvaļas fuksiju ziedi, salīdzinot ar šķirņu fuksijām, ir maza izmēra. Savvaļā nokarenos fuksiju ziedus apputeksnē kolibri, bet pie mums bites un kamenes.

Fuksijas ir varenas ziedētājas. Ja tām ir piemēroti augšanas un kopšanas apstākļi, tās var ziedēt pat visu gadu. Tomēr šis telpaugs būs veselīgāks, izturīgāks pret kaitēkļiem, slimībām un bagātīgāk ziedēs, ja tam ziemas mēnešos ļaus atpūsties — gaismā, vēsumā, minimāli laistot un apgriežot.

Fuksiju izskats un izmērs var būt ļoti atšķirīgs. Tie var būt mazi vai lieli krūmi, zemi vai augsti koki, kā arī sīki, smalki vai resni nokareni krūmi. Visu gadu ārā dārzā audzē ķekarziedu fuksijas. Šādu nosaukumu tās ieguvušas, jo dzinumu galos to ziedi ir sakārtoti ķekaros. Fuksiju sugām zieda vainaglapas un kauslapas ir vienā krāsā, bet šķirnēm tās ir katra savā krāsā.

0 Komentāri