Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā radušās meža kaķu šķirnes?

Foto: Publicitātes foto

30. septembrī un 1. oktobrī Ķīpsalā norisināsies izstāde «ZooExpo 2017», kuras laikā varēs vērot arī meža kaķu šovu un uzzināt visu par kaķu šķirnēm, kas izveidojušās pašas.

«Suņu šķirņes ir cēlušās no vilka un šakāļa, un tās visas ir cilvēku veidotas. Savukārt daļa no kaķu šķirnēm nav cilvēku veidotas, bet gan selekcionējušās pašas, cilvēks laika gaitā tās ir tikai mazliet uzlabojis,» stāsta Latvijas feniloģiskās asociācijas «Felimurs» prezidente Vija Klučniece.

Norvēģijas meža kaķis

FOTO: Publicitātes foto

Viena no apburošākajām šķirnēm, ko izveidojusi māte daba. Kā rāda nosaukums – tā ir radusies Norvēģijā, un šis ir vienīgais kaķu šķirnes nosaukums, ko patentējusi kāda valsts. Šķirne savu vēsturi ir aizsākusi vairāk nekā pirms 4000 gadu, un šie kaķi ir piedzīvojuši gan vikingus, gan viņu pēctečus.

Norvēģijas meža kaķi ir apveltīti ar neatkārtojamu acu izteiksmi – viņu zaļās un mirdzošās acis it kā atspoguļo zaļo fjordu ūdeni. Liela auguma, ar biezu, ūdensnecaurlaidīgu akotu un bagātīgu, viegli viļņainu pavilnu apveltītie dažādu krāsojumu kaķi ir Norvēģijas valsts nacionālais dārgums, un izstādes šovā šie brīnišķīgie dzīvnieki būs redzami visā savā krāšņumā.

Menas jenotveidīgie kaķi jeb meinkūni

FOTO: Publicitātes foto

Par meinkūnu diez vai bieži saka: «Ak, tu, mans mazulīti!», jo šie ir vislielākie kaķi pasaulē. Pieaudzis runcis var sasniegt 14 kg svaru, bet kaķene – 10 kg. Šī šķirne atšķiras ar savu īpatnējo galvas formu, kurā ļoti izteikta ir purna daļa, kas veido gandrīz taisnstūri, bet lielās, slīpi novietotās acis un milzīgās ausis ar bagātīgiem pušķīšiem mazliet atgādina meža brāli – lūsi. Neskatoties uz iespaidīgajiem izmēriem, meinkūni ir ļoti rotaļīgi un mīlīgi, tiem nav raksturīga ne vismazākā agresivitāte. Parasti izstādēs šīs šķirnes kaķi veido gandrīz pusi no dalībniekiem, jo ir ļoti populāri.

Kuriļu bobteils

FOTO: Publicitātes foto

Par Kuriļu bobteiliem mēdz teikt – kaķis ar suņa dvēseli, jo, lai arī šo kaķu raksturs ir neatkarīgs, tie nereti izvēlas sev saimnieku. Turklāt tiem nav iebildumu iet pastaigā pavadiņā vai pat bez tās. Nu gluži kā sunītis! Šķirne tika atklāta tikai 20 gs. beigās Kuriļu salās, oficiāli atzīta 1995. gadā. Tiek uzskatīts, ka Kuriļu bobteils dzimis dabiskā ceļā, sakrustojoties Sibīrijas kaķiem un Japānas bobteiļiem, kuri tika ievesti ar zvejnieku un pārdevēju palīdzību. Arī tagad šīs šķirnes kaķus var satikt dabiskā vidē Kamčatkā un Sahalīnas salā Krievijā.

Kuriļu bobteila raksturīgākā pazīme ir stipri saīsināta, ar dabiskiem lūzumiem bagāta aste, kas pusgarspalvainā variantā uz kaķa muguras veido amizantu pušķi jeb pomponu. Tiem ir īpatnēji veidotas pakaļkājas un savdabīga gaita, kas tos atšķir no pārējiem savas sugas brāļiem. Arī Kuriļu bobteili izstādē cīnīsies par godalgotām vietām.

Tās ir tikai dažas no kaķu šķirnēm, kuras varēs redzēs izstādē «ZooExpo 2017»! Pavisam kopā abās izstādes dienās varēs aplūkot 26 šķirņu kaķus un 226 šķirņu suņus! Varēs apskatīt arī kaziņas, ponijus, trušus, kāmīšus, žurciņas, nutrijas, mājas seskus, pīļu ģimeni, zosis, tītarus, mazos cālīšus ar mammu un tēti un vēl citus. Neizpaliks arī plašs zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājums par labām izstādes cenām, aizraujoši paraugdemonstrējumi un iespēja izlēkāties no sirds piepūšamās atrakcijās bez papildu maksas!

0 Komentāri