Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz atbalstu meža platību paplašināšanai varēs pretendēt visā Latvijas teritorijā

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Valdība šodien akceptēja grozījumus noteikumos par ieguldījumiem meža platības paplašināšanā un dzīvotspējas uzlabošanā, nosakot, ka turpmāk pasākumu īstenošanas vieta būs visa Latvijas teritorija bez ierobežojumiem, noskaidrots Zemkopības ministrijā (ZM).

Noteikumi precizē kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākumiem «Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā» apakšpasākumiem - «Meža ieaudzēšana», «Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana» un «Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai».

Nosakot, ka turpmāk pasākumu īstenošanas vieta būs visa Latvijas teritorija bez ierobežojumiem, plānots veicināt pasākuma īstenošanas aktivitāti.

Tāpat papildināti atbalsta saņemšanas nosacījumi par meža stādāmā materiāla izmantošanu. Turpmāk meža ieaudzēšanai varēs izmantot arī kategorijas «ieguves vieta zināma» meža reproduktīvo materiālu.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākuma «Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā» īstenošanai» stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

0 Komentāri