Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies angļu val.), lai analizētu mūsu datplūsmu, uzlabotu satura kvalitāti, pielāgotu saturu lietotāju vajadzībām un optimizētu tās darbību. Sīkdatnes mūsu vietā un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem var pārvaldīt arī mūsu sadarbības partneri (trešās personas – datu apstrādātāji (operatori), piemēram, Google Analytics). Sīkāk par sīkdatnēm un to dzēšanu lasi šeit >

Meža kalendārs - februāris

  • Raksts
  • Video
Foto: lvm.lv

Februāris – mēnesis, kuru mūsu senči uzskatījuši par piemērotāko mēnesi koku ciršanai. Lai gan koku dzīvē šobrīd iestājies neaktīvais periods, šur tur manāmas gan lazdu spurdzes, kas palēnām stiepjas garumā, gan vītolu un kārklu ziedi, kurus tautā esam iecienījuši dēvēt par pūpoliem.

Tikmēr zvēru pasaules iemītnieki kļuvuši aktīvāki. Vairākiem putniem sācies riesta laiks, kad centīgi tiek būvētas jaunās ligzdas. Arī lūši sākuši domāt par pēcnācējiem, jo februāris ir to riesta laiks. Savukārt vilku riests jau sasniedzis kulmināciju – izveidojušies stabili pāri, kuri ir uzticīgi viens otram līdz nāvei.

Aicinām noskatīties īsfilmu un iepazīties ar pēdējā ziemas mēneša aktualitātēm mežā!

0 Komentāri