Nadzīgu pērtiķu bosu ar lieko svaru uzsēdina uz striktas diētas

 

Taizemē izglābts pārlieku aptaukojies savvaļas pērtiķis, kurš pārticis no tūristu atstātajām ātrajām uzkodām un saldinātajiem dzērieniem. Nu pērtiķim nozīmēta strikta diēta no liesa proteīna, augļiem un dārzeņiem.

Savvaļas dzīvnieku uzraugi apjomīgo pērtiķi, kuru vietējie iesaukuši par Resno Onkuli, notvēra pēc tam, kad sociālajos tīklos pagājušomēnes sāka izplatīties tā fotogrāfijas.

Taizemē savvaļas pērtiķi brīvi staigā apkārt, piesaistot tūristus, kuri tos baro un spēlējas ar tiem. Lielākā daļa pērtiķu (arī Resnais Onkulis) ir makaki, un to parastais svars ir aptuveni deviņi kilogrami.

Reklāma

Resnā Onkuļa svars teju trīs reizes pārsniedz normu – viņš sver 26 kilogramus.

Foto: AP/ScanPix

«Notvert viņu nebija viegli,» saka savvaļas dzīvnieku uzraugs Kača Phukems. «Viņš bija sava bara līderis, tāpēc, kad devos iekšā, man nācās no pārējiem atvairīties ar nūjām.»

Resnajam Onkulim bija rokaspuiši – citi pērtiķi –, kuri piegādāja viņam ēdienu. Tiesa, to viņš izsniedza arī jaunākiem pērtiķiem.

Foto: AP/ScanPix

Resnā Onkuļa veterinārārste Supakarna Kaevčota, kura ir atbildīga par viņa diētu, atklāj, ka pērtiķa stāvoklis ir kritisks, jo pastāv augsts sirds slimību un diabēta risks.

Ārsti lēš, ka Resnais Onkulis ir 10-15 gadus vecs. Viņa diēta paredz liesa proteīna, augļu un dārzeņu maltītes divas reizes dienā. Supakarna cer, ka pēc dažiem mēnešiem varēs Resno Onkuli palaist atpakaļ savvaļā.

Saistītie raksti
Incidents Indijā: Pērtiķis apzog dārglietu veikalu

Incidents Indijā: Pērtiķis apzog dārglietu veikalu

Foto: pērtiķītis pārsteidz saimnieci, regulāri tīrot zobus

Foto: pērtiķītis pārsteidz saimnieci, regulāri tīrot zobus

Unikāls mirklis: pērtiķmammas sāpju kliedziens par mazuļa nāvi

Unikāls mirklis: pērtiķmammas sāpju kliedziens par mazuļa nāvi


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Klintaines pag., 53200 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 23700 EUR

Kļūsti par reportieri